2011 Vasario 05

atostogos

10 įdomiausių kelionių idėjų visai šeimai

veidas.lt

Smagiausios ir labiausiai šeimą suartinančios atostogos – kelionės, kuriose neblėstančių įspūdžių patiria tiek suaugusieji, tiek vaikai. Tačiau tokios kelionės planavimas tampa tikru iššūkiu – juk reikia suderinti visų pomėgius ir reikalavimus.

Tikriausiai nemažai tėvų patyrė tą bejėgiškumo jausmą, kai vaikas viduryje viduramžius menančios aikštės užsiožiuoja ir kategoriškai atsisako užsukti į dar vienus puikius rūmus pasigrožėti dar vienu elegantišku interjeru ar fotografuotis prie dar vienos statulos. “Veidas” nusprendė pateikti šeimoms, keliaujančioms su vaikais, įdomiausių kelionių idėjų dešimtuką, atskleidžiantį aktyvaus ir pasyvaus poilsio įvairovę bei derinantį tėvų ir vaikų interesus.

1. Slovakijos Tatrai – geriau už bet kokius pramogų parkus

"Veido" archyvas

Mėgstantiems aktyvų poilsį pravartu užsukti į Slovakijos Tatrus. Žemųjų Tatrų nacionalinio parko teritorijoje galima smagiai pasivaikščioti sužymėtais maršrutais palei ledines kalnų upes, lipti judančiomis kopėčiomis ar suptis ant kabančių tiltų. Drąsesni tėvai su jau paaugusiais vaikais gali plaukti guminėmis valtimis ar plaustais srauniomis upėmis.

Na, o Aukštieji Tatrai gundo sudėtingesniais maršrutais. Beje, čia pasiklysti beveik neįmanoma – visur pilna žemėlapių, rodyklių ir nuorodų, padedančių išsirinkti pageidaujamo sudėtingumo kelią. Ištroškusieji romantikos rinksis nakvynę kalnų trobelėje – chatoje, kurioje galima pasimėgauti tradiciniais slovakų patiekalais bei kvapia kalnų žolelių arbata. Be to, Tatrai svetingi ir žiemą – čia vilioja įvairaus sudėtingumo slidžių ir snieglenčių trasos.

2. Į Laplandiją – pas Kalėdų Senelį

"Veido" archyvas

Nors Kalėdų šventės seniai praėjo, mažylių džiaugsmui, dosnusis Senelis svečių Laplandijoje laukia visus metus. Tėvus bene labiausiai nustebina ne tiek kičinis Kalėdų Senelio namelis, pastatytas ant poliarinio rato ribos, kiek tikras šiaurietiškas peizažas – bekraštė tundra, apsnigti miškai, į ledą sustingę ežerai, iš mirguliuojančio sniego pusnių kylantys ledo pilių bokštai ir kvapą gniaužianti šiaurės pašvaistė.

O kiek čia laukia žiemiškų malonumų! Išbandyti šunų kinkinį bei elnių traukiamas roges norės visi – dideli ir maži. Na, o kol vaikai landžios ledo tuneliais ir važinėsis rogutėmis, suaugusieji galės ledo kavinėje iš ledo puodelio pasimėgauti karšta arbata ar užsukti į tikrą jurtą pasišnekučiuoti su šamanu.

3. Kryme draugiškai gyvena net didžiausi pasakų priešai

"Veido" archyvas

Krymo vardas pirmiausia siejamas su šilta jūra ir akmenuoto paplūdimio malonumais, tačiau čia gera pasivaikščioti ir botanikos soduose, įdomu keltuvu pasikelti į Ai Petrio kalną, nusifotografuoti šalia Krymo simboliu tapusio Kregždutės lizdo ar užsukti į kuriuos nors prabangius rūmus, kurių čia daugybė. Vaikų laukia delfinariumai ir zoologijos sodai.

Visus sužavės išvyka į vaikystės pasaulį – unikalią Pasakų aikštelę, esančią netoli Jaltos. Natūraliame miške, po atviru dangumi, nuostabaus grožio kalnų fone įkurdinta apie 300 slavų ir kitų tautų pasakų bei knygų personažų, pagamintų iš akmens ir medžio. Čia draugiškai gyvena vilkas ir Raudonkepuraitė, Daktaras Aiskauda, Mauglis, trys paršeliai ir kiti. Bene daugiausiai mažųjų dėmesio sulaukia besisukiojanti į visas puses trobelė ant vištos kojelės ir iš jos išlendanti linksma ragana.

4. Škotijos pilyse mergaitės pasijunta karalaitėmis, o berniukai – riteriais

"Veido" archyvas

Gausybė didingų istorinių pilių stūkso visoje Europoje, tačiau Škotijos pilys, ko gero, labiausiai pritaikytos šeimų poilsiui. Apsilankius didingose pilyse, pavyzdžiui, Blero (Blair Castle), Traquairo (Traquair House) ar kitose, galima apžiūrėti turtingas ekspozicijas, ginklų kolekcijas, brangenybes, vaikus sudomins didžiulės senovinių žaislų kolekcijos. Mažiesiems dažnai pasiūloma dalyvauti piešinių konkursuose, nusispalvinti herbą ar nusikopijuoti karališkąjį antspaudą, iškylų salėje pasimatuoti karūną, pasipuošti karalaitės suknele ar pasidabinti riterio apsiaustu.

Dėmesio verti ir didžiuliai pilių parkai, džiuginantys klaidžiais gyvatvorių labirintais, mini zoologijos sodais, kuriuose kriuksi egzotiškos išvaizdos paršeliai, klega įdomių veislių paukščiai, ir mažiesiems skirtomis saugiomis žaidimų aikštelėmis. Įrengtos patogios iškylų vietos – suoliukai su staliukais. Čia galima prisėsti ir sukirsti iš anksto pasiruoštus pietus, kuriuos vaikai mielai pasidalija su įžūliais povais.

5. Į Gibraltarą – lankyti beždžionių ir delfinų

"Veido" archyvas

Į Gibraltarą, kuris priklauso Didžiajai Britanijai, keliautojus vilioja maurų pilis, išlikę britų pabūklai ir kalne išrausti tuneliai, stalaktitų oloje įkurta katedra ir puikūs vaizdai, atsiveriantys nuo 426 metrų uolos.

Na, o vaikai negalės atsidžiaugti laisvai vaikštinėjančiomis beždžionėmis – makakų genties šunbeždžionėmis. Tai vienintelės beždžionės, kurios Europoje gyvena laisvos. Tiesa, jų laukinėmis jau nepavadinsi – jos puikiai prisitaikė prie turistų minios ir nuolat kaulija visokių skanėstų. Tačiau mažiesiems keliautojams smagu jas stebėti: vienos noriai bendrauja, kitos, nutaisiusios irzlią miną, atsuka smalsuoliams nugarą. Juokaujama, kad kol Gibraltare gyvens beždžionės, tol šią uolą valdys britai. Na, o smalsuoliai, besidomintys vandenų pasauliu, nepraleis dar vienos pramogos – išvykos laiveliu stebėti žaidžiančių delfinų.

6. Austrijoje netikėtai pateksi į kreivų linijų karalystę

"Veido" archyvas

Austriją keliautojai renkasi dėl įspūdingos gamtos ir turtingų miestų, kuriuose gausu istorinių pastatų, kvapą gniaužiančių muziejų, prabangių dvarų bei išpuoselėtų parkų. Iš žymiausių austrų architektūros šedevrų verta išskirti XX a. architekto Friedensreicho Hundertwasserio darbus, netikėtais sprendimais sudominančius net didžiausius padaužas. Vienoje tarp griežtų formų ir spalvų namų netikėtai kyšteli šleivas kreivas bokštelis, papuoštas auksiniu kupolu, žengus dar kelis žingsnius saulėje sutviska vaivorykštės spalvų dekoracijos. Kreivų linijų, skirtingo dydžio langų, papuoštas daugybe bokštelių ir ant stogo želiančia žole, spirale susisukęs namas atrodo tarsi perkeltas iš vaikiško piešinio. Vis dėlto įspūdingiausi šio architekto statiniai yra Blumau pramogų ir poilsio kompleksas bei Šv. Barboros bažnyčia Bernbache.

7. Villa d’Este – nuostabiausias fontanų parkas

"Veido" archyvas

Susiruošus keliauti į Italiją maršruto ilgai sudarinėti nereikia, užtenka užsimerkus besti pirštu į žemėlapį, ir tikrai pataikysi į kalnus, paplūdimį ar išskirtinį kultūros bei istorijos paminklą. O kur dar puikus maistas! Mažieji keliautojai apsals nuo daugybės rūšių picų ir neapsakomo skonio ledų.

Vienas įdomesnių Italijos regionų yra Lacijus, čia plyti šurmuliuojanti Roma, turistus stebina paslaptingos etruskų civilizacijos liekanos.

Na, o važiuojant pro Tivolio miestelį derėtų nepraleisti progos aplankyti stebinančių objektų, įtrauktų į UNESCO paveldo sąrašą – Adriano ir d’Este vilų. Tiesa, romėnų imperatoriaus užmiesčio rezidencijos griuvėsiai sudomins vyresnius vaikus, o XVI a. parkas, terasomis besileidžiantis kalno šlaitu, kur čiurlena tūkstančiai įvairiausių formų ir dydžio fontanų, pralinksmins mažesniuosius.

8. Amsterdamą galima apžiūrėti plaukte, važiuote ir čiuožte

"Veido" archyvas

Keliauti po Amsterdamą, vadinamą Šiaurės Venecija, galima įvariai: žiemą čiuožti slidėmis užšalusiais kanalais, vasarą plaukti laiveliu ir, aišku, visais metų laikais miestą galima apžiūrėti važinėjant dviračiais. Amsterdamas stebina savo harmoninga visuma: XVII a. puošniais namais, grakščiomis tiltų arkomis, saulėje tviskančiu kanalų vandeniu, klasikiniais karališkaisiais rūmais, kažkada tarnavusiais kaip miesto rotušė, bažnyčiomis. Vaikus vilios Madam Tiuso muziejus, o tėvus – galimybė apžiūrėti Van Gogho ar Rembrandto šedevrus miesto muziejuose.

9. Viešnagė Bodeno ežero gėlių laive

"Veido" archyvas

Sakoma, kad viena gražiausių Vokietijos vietų yra Bodeno ežero apylinkės, čia yra Romos imperatoriaus vardu pavadintas Konstanco miestas ir jaukus miestas-sala Lindau.

Įspūdingų vaizdų ir gėlių mėgėjams būtina apsilankyti spalvingoje ir kvapioje Mainau saloje, į kurią galima nueiti pėsčiųjų tiltu. Nedidukę salą išpuoselėtu sodu pavertė buvusio savininko Lennarto Bernadotte’s užgaida. Barokinius rūmus supa nuostabiausios gėlynų kompozicijos, vaizduojančios gyvūnus, tropinių augalų ir rožių sodai. Čia galima susipažinti su rečiausiomis gėlių rūšimis ir užuosti egzotiškiausius kvapus. Ne veltui ši sala vadinama gėlių laivu.

10. Pažintis su žemės gelmių paslaptimis – įdomus nuotykis

"Veido" archyvas

Viena įspūdingiausių kelionių su vaikais akimirkų – ekskursijos į žemės gelmes. Europoje gana daug šalių, kurios turistus vilioja paslaptingu požeminiu pasauliu: Austrija puikuojasi vienu didžiausių ledo urvų Europoje, Latvija gundo Kuldygos smėlio tuneliais ir Gaujos upės urvais, Ispanija didžiuojasi požemiuose rastais priešistorinių žmonių piešiniais. Verta paminėti, kad unikalių urvų, kuriuose galima ne tik grožėtis daugiaamžių spalvingų stalagmitų ir stalaktitų miškais, ledo upeliais bei kriokliais, bet ir plaukti valtele legendomis apipintomis požeminėmis upėmis bei paslaptingais ežerais, yra ir Čekijoje, ir Vengrijoje, ir Slovakijoje, ir Belgijoje, ir Kryme.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Atostogos Atostogos rašo:

    Kai jau pasisėmėte idėjų, kur keliauti su šeima, dabar puikus metas tai įgyvendinti. Keliaukite traukiniu po visą EUROPĄ, o ypač dabar kai kelionės su InterRail Pass jums kainuos tik nuo 156 Eur.

    Daugiau informacijos apie akcijos trukmę ir kainas tel. 8 600 26764


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...