2011 Rugpjūčio 12

„Dell“ kompiuterius saugos pakuotės iš grybienos

veidas.lt

Dar balandžio pradžioje kompiuterių gamintojas „Dell“ paskelbė apie ketinimus nešiojamuosius ir personalinius kompiuterius gabenti iš grybų pagamintose pakuotėse, o rugsėjį jau bus paruošta pirmoji gaminių partija su naujomis pakuotėmis.

Vykdydama „Dell“ užsakymą, kompanija „Ecovative“ ėmėsi tobulinti iš grybienos (grybų šaknų) gaminamas pakuotes. Esminis atliekamų tobulinimų tikslas sumažinti įpakavimų svorį – jis, lyginant su įprastiniais įpakavimais, yra gana didelis, todėl išauga gaminių transportavimo kaštai.

Vis dėl to neįprasta pakuotė yra tvirtesnė už įprastą „jūros puta“ vadinamą medžiagą, todėl puikiai apsaugo sunkesnius ir didesnius kompiuterius ar kitus elektroninius prietaisus nuo mechaninių pažeidimų. Be to, grybų pakuočių gaminimui nenaudojami ne tik jokie kenksmingi chemikalai, bet ir sunaudojama itin mažai energijos.

Grybai spėja subręsti ir išberti sporas, todėl nereikia pakartotinai jų sodinti, o tai sutaupo nemažai pinigų – atskleidžia „Ecovative“.

Bene pagrindinis tokių įpakavimų trūkumas – vandens sugėrimas. Drėgmėje, pakuotė praranda savo savybes ir labai greitai suyra. Iš kitos pusės, tai – privalumas, nes panaudota pakuotė neterš aplinkos.

Pirmuosius gaminius su „Ecovative“ pakuotėmis pirkėjai išvys jau šį rugsėjį pirkdami „Dell“ kompiuterius. Tiesa, kol kas neaišku, kiek produkcijos ir kuriose rinkose bus supakuota į naująsias pakuotes.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...