2011 Birželio 05

„YouTube“ švenčia šešerių metų gimtadienį

veidas.lt

"Technologijų" archyvas

Galbūt atsimenate dieną kuomet startavo šiuo metu vienas populiariausių vaizdo įrašų peržiūros tinklalapių „YouTube“? O galbūt tuo metu dar net neturėjote interneto ir tuo labiau nežinojote jo teikiamų galimybių? Visgi, tai jau nėra taip svarbu, kadangi šį mėnesį „YouTube“ švenčia šešerių metų gimtadienį ir gali didžiuotis faktu, kad tai vienas didžiausių vaizdo įrašų peržiūros portalų visame pasaulyje.

„YouTube“ – tai dar vienas projektas, kurį 2006 metų spalį įsigijo „Google“ kompanija, tačiau šis pirkinys labai greitai pateisino visus lūkesčius. Kaip praneša oficialus „YouTube“ tinklaraštis, šešių metų investicijos ir kruopštus darbas leido pasiekti tokių rezultatų, kokių galbūt nesitikėjo nei pati „Google“ kompanija, nei šiuo metu tinklalapiu besinaudojantys lankytojai.

Pavyzdžiui, šiuo metu kiekvieną minutę į „YouTube“ tinklalapį yra įkeliama net 48 valandos vaizdo įrašų ir per šešis mėnesius yra jaučiamas net 37 % prieaugis, o per du metus įkeliamų vaizdo įrašų kiekis padidėjo daugiau nei dvigubai.

„YouTube“ taip pat džiaugiasi, kad geriausią dovaną padovanojo patys tinklalapio lankytojai, kadangi praeitą savaitę vaizdo įrašų peržiūrų skaičius per vieną dieną viršijo tris milijardus, o tai reiškia, kad nuo praeitų metų jaučiamas net 50 % prieaugis.

Sunku net įsivaizduoti kokių statistikos rodiklių galime tikėtis „YouTube“ švenčiant dešimtąjį gimtadienį. Oficialiame tinklaraštyje „YouTube“ taip pat klausia ar bėgant metams pavyks viršyti 72 valandų įkeliamų vaizdo įrašų per minutę ir 4 milijardų peržiūrų per dieną ribą, tačiau tuo pačiu pabrėžia, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių – tinklapyje besilankančių ir įrašus žiūrinčių, keliančių bei juos komentuojančių lankytojų.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...