2014 Kovo 08

„Volvo Cars“ vienija jėgas su „Apple“

veidas.lt


Vienas pažangiausių automobilių gamintojų – įmonių grupė „Volvo Car Group“ („Volvo Cars“) ir garsiausia pasaulyje technologijų bendrovė „Apple Inc.“ („Apple“) nusprendė suvienyti savo jėgas ir siekti, kad „Apple“ taptų plačiai naudojama ir daugelio vairuotojų ypač mėgstama operacine sistema „iOS“.

Aljansas žada iš esmės pakeisti automobilių vidaus įrangą. Visas funkcines galimybes ir paslaugas, kurios gerai pažįstamos planšetinių kompiuterių (iPad), išmaniųjų telefonų (iPhone) ar nešiojamų grotuvų (iPod) naudotojams, naujoji „Apple CarPlay“ paslauga per didžiulį centrinį valdymui skirtą jutiklinį ekraną perkelia tiesiai į automobilį.
Naująja programa „Volvo Cars“ dar labiau išplečia „Apple“ galimybes: specialiai sukurta sąsaja leis vairuotojams balsu ir prie vairo įrengtais valdikliais pasiekti „Apple“ teikiamas funkcines galimybes bei paslaugas ir tuo pačiu užtikrins, kad ši sąveika visada būtų saugi ir patogi naudoti.

Panašu, kad „Apple“ operacinės sistemos ir naujausios „Volvo Cars“ automobilių programinės įrangos bei sąsajos sąveika pakeis ir automobilio salono išvaizdą bei buvimo jame jausmą.  „Volvo Cars“ automobilių vidus išsiskirs dviem „Volvo Cars“ ir „Apple“ bendromis savybėmis – paprastumu ir funkcionalumu.

„Kompanijos „Apple“ sukurta aiški ir intuityvi naudotojo sąsaja – tai puikus „Volvo“ skandinaviškojo dizaino ir mūsų dėmesio skystųjų kristalų technologijų funkcinių galimybių panaudojimui derinys,“ – teigia „Volvo Cars“ prezidentas ir generalinis direktorius Håkanas Samuelssonas.

Naujieji „XC90“ sportinio tipo visureigiai, kuriuos bendrovė pateiks rinkai 2014 m., bus pirmieji automobiliai su įrengta „Apple CarPlay“ paslauga. Tai ir vieni labiausiai laukiamų pastarųjų metų automobilių, kurie pakeis pirmuosius „XC90“, ne tik kitaip apibrėžusius SUV koncepciją, bet ir tapusiais perkamiausiu automobiliu „Volvo Cars“ istorijoje.

„Apple CarPlay“ paslaugoje naudotojai iš karto atpažins pagrindines „iPhone“ išmaniojo telefono taikomąsias programas ir galės intuityviai bei patogiai atsiliepti į skambučius, naudotis navigacija, siųsti žinutes ir klausytis muzikos. Pirminiame pasiūlyme – ir populiariosios trečiųjų šalių tiekėjų, pavyzdžiui „Spotify“, muzikos transliavimo programėlės.

„Volvo Cars“ vaizdo ekranas suteikia galimybes naudotojams vienu metu naudotis tiek „Volvo Cars“, tiek ir „Apple“ turiniu, taigi, nebereikia atskirai perjunginėti automobilio valdymo ir išmaniojo telefono ekranų.

Su „Volvo Cars“ naująja naudotojo sąsaja „Apple CarPlay“ susijungia praktiškai nepastebimai ir atrodo kaip automobilyje įrengto valdymo centro, kuriame rodomos ir gerai žinomos „Apple“ programėlių piktogramos, dalis.

„Su naujuoju „Volvo“ išmaniųjų telefonų „iPhone“ naudotojai jausis kaip namie. Dideliame jutikliniame ekrane sukūrėme visiškai integruotą naudotojo patirtį, kuri leidžia iš esmės kitaip automobiliuose naudoti mobiliojo ryšio technologijas ir kartu su akivaizdžiu saugumo vairuotojams garantu – pažangia valdymo balsu sistema „Siri“ – sukuria neprilygstamą „Apple“ bei „Volvo“ technologijų derinį,“ – teigia Håkanas Samuelssonas.

Sklandi jungtis
Naudojant „Apple CarPlay“, įranga su automobiliu dabar sujungiama „Lightning“ jungtimi, o ateityje numatomos ir jungimo per Wi-Fi galimybės. Jungties esmė – H.264 vaizdo formato transliacijos signalas, kuris iš jutiklinio ekrano grąžina naudotojo pasiųstą signalą. „Apple CarPlay“ bus įrengta naująja „Scalable Product Architecture“ (sutrumpintai SPA) architektūra grindžiamuose „Volvo“ modeliuose, pradedant nuo 2014 m pasirodysiančio „Volvo XC90“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...