2012 Sausio 14

„Standard & Poor’s“ sumažino 9 ES valstybių reitingus

veidas.lt


Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir pinigų reikalų komisaras Olli Rehnas sukritikavo tarptautinės reitingų agentūros “Standard & Poor’s” (S&P) sprendimą sumažinti devynių euro zonos valstybių skolinimosi reitingus ir šį agentūros žingsnį pavadino “nenuosekliu”, nes, anot komisaro, euro zona ėmėsi “ryžtingų veiksmų” kovoje su skolų krize, informuoja BBC.

Kiti aukšti ES pareigūnai agentūros sprendimą taip pat įvertino neigiamai, – praneša ELTA.
Penktadienį S&P pranešė, kad sumažino aukščiausią AAA Prancūzijos skolinimosi reitingą. Italijos, Ispanijos, Kipro ir Portugalijos reitingai buvo sumažinti dviem padalomis. Vokietija išsaugojo savo AAA reitingą.
S&P sukritikavo bloko atsaką į krizę ir pareiškė, kad taupymo ir bausmių už per didelį biudžeto deficitą neužteks siekiant įveikti skolų krizę.
O. Rehnas sakė “apgailestaująs” dėl S&P sprendimo, nes euro zona ėmėsi “ryžtingų veiksmų” ir jai pavyko šiek tiek nuraminti finansų rinkas.
Prancūzijos finansų ministras Francois Baroinas žiniasklaidai sakė, kad AAA reitingo praradimas “nėra katastrofa” ir pabrėžė, jog Prancūzija vis dar turi stiprų AA+ reitingą.
“Šią vasarą buvo sumažintas didžiausios pasaulio ekonomikos – JAV – reitingas. Turime išlikti ramūs. Nereikia dėl to gąsdinti Prancūzijos žmonių”, – kalbėjo F. Baroinas.
Euro grupės, jungiančios euro zonos finansų ministrus, pirmininkas, Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude’as Junckeris teigė, kad euro zonos valstybės yra pasiruošusius “padaryti viską, ko prireiks”, kad jų ekonomikos ir vėl pradėtų augti.
Kitos dvi reitingų agentūros, “Moody’s” ir “Fitch”, tebevertina Prancūziją aukščiausiu AAA reitingu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...