2012 Vasario 22

„Siemens“ pelnė apdovanojimą už inovacijas Vokietijos pramonėje

veidas.lt


„Siemens“ pelnė Vokietijos pramonės inovacijų apdovanojimą didelių bendrovių kategorijoje. Apdovanojimas įteiktas už „Siemens“ H-klasės dujų turbiną, kuri pasiekė pasaulinį efektyvumo rekordą – 60,75 procento kombinuoto ciklo darbo režime.

Apdovanojimas, kuris yra užregistruotas kaip pirmasis pasaulyje inovacijų įvertinimas, yra globojamas Vokietijos Federalinės mokslo ir tyrimų ministerijos. Energijos sektoriaus vadovui ir „Siemens AG“ valdybos nariui Michael’ui Suess’ui šį apdovanojimą įteikė ES Energijos komisaras Günther’is Oettinger’is.

Su testavimo etapu SGT5-8000H dujų turbinos projekto plėtojimas truko dešimt metų. „Siemens“ investavo apie pusę milijardo eurų į jėgainės prototipo eksploatavimą ir vystymą Irschinge, Bavarijoje. Viena tokio tipo dujų turbina kombinuoto ciklo darbo režime gali aprūpinti ekologiškai pagaminta elektra Berlyno dydžio miestą.

„Šis apdovanojimas yra dešimtmetį trukusio mūsų darbo ir daugiau nei 750 „Siemens“ darbuotojų pastangų pripažinimas. Aš esu pagerbtas priimdamas apdovanojimą jų vardu“, – sakė Michael’as Suess’as.

„Siemens“ yra vienintelis pasaulyje kombinuoto ciklo elektros jėgainių teikėjas, kurio jėgainės yra sertifikuotos kaip pasiekiančios daugiau nei 60 procentų efektyvumą. Tai jas pavertė ekologiškiausiomis pasaulyje, iškastinį kurą naudojančiomis elektros jėgainėmis.

Raidė H dujų turbinų inžinerijoje reiškia aukščiausią efektyvumą. Apdovanojimą laimėjusi technologija veikia „E.ON“ elektrinėje, Irschinge nuo praėjusių metų birželio. Bandymo metu kombinuoto ciklo elektrinė, prižiūrima „TÜV-Süd“ techninio inspektoriaus, pasiekė pasaulio efektyvumo rekordą – 60.75 proc., pagamindama 578 megavatų elektros energijos. Taip pat buvo pademonstruotas jėgainės veikimo lankstumas ekstremaliomis sąlygomis.

Su šia inovacija „Siemens“ pasižymėjo inžinerijos istorijoje. Naujai sukurta kombinuoto ciklo jėgainė apytiksliai reikalauja trečdaliu mažiau kuro kilovatvalandei (kWh) pagaminti nei pasauliniu mastu įdiegtos dujinių jėgainių vidurkis. Tokį efektyvumo lygį pasiekianti turbina ne tik ženkliai sutaupo kaštus kurui, bet ir sumažina išmetamų CO2 dujų kiekį, taip prisidėdama prie klimato apsaugos.

Nauja dujų turbina buvo sukurta bendradarbiaujant su universitetais ir tyrimų institutais Erlangene, Berlyne, Muehlheime bei Orlando, Floridoje. Turbinos gamyba vyks ne tik „Siemens“ gamykloje Berlyne, bet ir neseniai atidarytame objekte JAV, Charlotte. „Šiandien jau turime užsakymų 60-Hercų turbinoms iš Floridos ir vieną kombinuoto ciklo jėgainės užsakymą iš Pietų Korėjos, kuri pradės veikti šių metų pabaigoje“, – teigė M. Suess’as. Dėka didelio veikimo lankstumo naujoji H – klasės turbina yra puikiai suderinama plėtojant vėjo ir saulės jėgaines. Kai nešviečia saulė ir nepučia vėjas, turbina gali operatyviai kompensuoti elektros energijos tiekimo trūkumą naudodama kitus resursus.

Aukšto efektyvumo kombinuoto ciklo jėgainės yra dalis „Siemens“ aplinkosaugos projektų rinkinio. 2011 metais bendrovės pajamos iš aplinkai draugiškų produktų siekė apie 30 milijardų eurų, taip „Siemens“ tapo didžiausiu pasaulyje ekologiškų technologijų tiekėju. „Siemens“ kuriami sprendimai per metus visame pasaulyje sumažino anglies dvideginio (CO2) emisiją 320 mln. tonų, tai yra tiek, kiek kasmet CO2 į aplinką išmeta didmiesčiai Berlynas, Delis, Hongkongas, Stambulas, Londonas, Niujorkas, Tokijas ir Singapūras drauge sudėjus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...