2012 Gruodžio 04

„Rail Baltica“ EK laikomas vienu iš svarbiausių prioritetų

veidas.lt


AB „Lietuvos geležinkelių“ vykdomas prioritetinis Europos projektas „Rail Baltica“ TEN-T iniciatyva lapkričio 27-29 d. Briuselyje (Belgija) organizuotose TEN-T projektų dienose įvardytas kaip vienas svarbiausių projektų, kurio darbų eigą atidžiai stebi ir vertina Europos komisija.

TEN-T projektų dienose pranešimus skaitė Europos komisijos transporto sektoriaus viceprezidentas Siim Kallas, Kroatijos, jūrų transporto ir infrastruktūros ministras Siniša Hajdaš Dončić, Europos parlamento nariai ir kiti kviestiniai svečiai. Tuo pat metu vykusioje tarptautinėje TEN-T parodoje Briuselyje „Rail Baltica“  stendą aplankė Europos komisijos transporto sektoriaus viceprezidentas Siim Kallas.

„Sulaukėme didelio aukščiausio rango pareigūnų dėmesio ir daug klausimų ne tik parodos stende, tačiau ir pranešimų sesijos metu. Pristatėme jau nuveiktus svarbius fundamentalius darbus, kurie leis sklandžiau įgyvendinti ateities planus. „Rail Baltica“ reikšmę ir svarbą visam regionui supranta visi aukščiausio lygio Europos vadovai“, – sakė „Rail Baltica“ projekto direkcijos vadovas Antanas Zenonas Kaminskas.

Parodos metu „Rail Baltica“ stendą aplankė apie tūkstantis svečių iš visos Europos. Susitikimų metų buvo aptariamos tarptautinės bendradarbiavimo galimybės, verslo atstovai domėjosi krovinių gabenimo planais, logistikos parkų steigimo ir naudojimosi galimybėmis.

„Rail Baltica“ – vienas iš prioritetinių Europos geležinkelių projektų, sujungsiantis Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną ir Varšuvą. Remiantis 2009 m. liepos 3 d. pasirašyta sutartimi su Transporto investicijų direkcija,  „Lietuvos geležinkeliai“ yra „Rail Baltica“ projekto vykdytojas. Projektas finansuojamas Europos sąjungos TEN-T programos, Sanglaudos fondo ir Lietuvos valstybės lėšomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...