2014 Rugsėjo 10

„Paysera“ pradeda nemokamai keisti litus į eurus 4 mėnesiais anksčiau nei bankai

veidas.lt

Tarptautinė mokėjimų sistema „Paysera“ tapo pirmąja finansų įstaiga Lietuvoje, kuri pradėjo nemokamai keisti litus į eurus oficialiu litų perskaičiavimo į eurus kursu – 3,45280 lito už 1 eurą. Ši paslauga teikiama visoms įmonėms, atsidariusioms „Paysera“ sąskaitą nuo 2014 m. rugsėjo 8 d.

Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymas įpareigoja bankus neatlygintinai keisti litus į eurus nuo jo įvedimo dienos, t. y. nuo 2015 m. sausio 1-osios. Iki šiol nė vienas bankas nėra paskelbęs ketinimų neatlygintinai teikti valiutos keitimo paslaugos anksčiau, nei privaloma pagal įstatymą. Kitų metų pradžią kaip neatlygintino litų keitimo pradžios datą nurodo SEB banko, „Swedbank“ banko, Šiaulių banko, „Danske Bank“ banko klientų aptarnavimo skyriai.

„Siekiame suteikti verslui daugiau, nei jis tikikisi, – sako Kostas Noreika, mokėjimų sistemą „Paysera“ administruojančios bendrovės „EVP International“ generalinis direktorius. – Naudojamės bankų nelankstumu, kad atkreiptume verslo dėmesį į alternatyvų gerokai pigesnį būdą keisti valiutas, vykdyti tarptautinius pavedimus, rinkti įmokas.“

Šis „Paysera“ sprendimas gali padėti sutaupyti gana reikšmingas sumas. Štai vidutinio dydžio įmonei, per mėnesį perkančiai apie 100 000 eurų, per likusius 4 šių metų mėnesius jis sutaupytų apie 4 000 litų.

„Nelaukiant sausio 1 d. ir jau dabar pradėjus nemokamai keisti litus pagal 3,45280 lito už 1 eurą kursą, Lietuvos mastu bus sutaupyti milijonai litų. Vietoje to, kad šie pinigai nugultų į bankų kišenes, jie galės būti panaudoti euro įvedimo kaštams padengti, verslo plėtrai, darbuotojų darbo sąlygoms gerinti ar kitiems naudingiems tikslams“, – sako K. Noreika.

Šiuo metu „Paysera“ paslaugomis naudojasi daugiau kaip 3 000 Lietuvos įmonių. Viena svarbiausių priežasčių, kodėl jos renkasi šią mokėjimo sistemą – tai galimybė atlikti tarptautinius pervedimus už vietinių pervedimų kainą. Bankai už tarptautinius pervedimus taiko keliasdešimties litų, o kartais ir didesnį komisinį mokestį. Per „Paysera“ sistemą pervesti eurus į kitos ES šalies banko sąskaitą kainuoja tik 0,70 Lt (0,20 EUR), o į kai kuriuos Latvijos ir Estijos bankus pervesti eurus galima ir nemokamai.

Lenkijos zlotai per „Paysera“ sistemą į bet kurį Lenkijos banką yra pervedami už 1,50 PLN, Norvegijos kronos į Norvegiją – už 1 NOK. Svarų sterlingų pervedimas į Jungtinės Karalystės bankus kainuoja 0,60 GPB.

Taip pat „Paysera“ siūlo itin palankius valiutų keitimo kursus – geresnius nei Lietuvoje veikiančių komercinių bankų, jei keičiama didelė suma, arba tokius pat.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...