2012 Liepos 17

„Opel Insignia” bus varoma ir uskystintomis dujomis (LPG)

veidas.lt

„Opel Insignia“ dabar siūloma taip pat ir su turbininiu, 1,4 l suskystintomis dujomis (LPG) varomu „ecoFLEX“ varikliu. Visas tris „Opel“ gamos prizus renkančio flagmano kėbulų versijas – sedaną, hečbeką ir universalą – galima užsakyti ir su gamykline LPG įranga. Naujoji „Insignia LPG ecoFLEX“ versija turi 103 kW/140 AG variklį, kurio vidutinės degalų sąnaudos tik 7,6 l/100 km (anglies dvideginio tarša – 124 g/km), pigiausia dujinė modifikacija kainuoja 28 150 EUR (Vokietijoje su PVM, keturduris variantas).

Lyginant su sedanu, turinčiu benzininį 1,4 l turbininį variklį (kurio vidutinės degalų sąnaudos 5,7 l/100 km), keturių durų LPG variantą užpildyti suskystintomis dujomis yra beveik 40 proc. pigiau (turint omenyje, kad vienas litras aukšto oktaninio laipsnio benzino kainuoja 1,53 EUR, o suskystintų dujų – 0,70 EUR).

LPG variante „Opel“ inžinieriai padidino variklio vožtuvus ir jų tarpiklius, optimizavo variklio valdymo sistemą. Į visas kėbulų versijas su LPG įranga montuojamos 6 laipsnių mechaninės pavarų dėžės. Suskystintų dujų 42 litrų talpos bakas integruotas atsarginiam ratui skirtoje vietoje, kas leidžia lengvai naudoti visą bagažinės erdvę. Tokiu būdu „Insignia“ modelyje užtikrinamas aukšto lygio funkcionalumas. Su vienu degalų (dujų) baku, „Insignia“ gali nuvažiuoti iki 500 kilometrų, jei papildomai naudojamas benzino bakas, rida padidėja iki 1700 kilometrų (nočbeko/hečbeko versijos). LPG degalų bako dangtelis įrengtas šalia benzino bako dangtelio. „Opel“ klientams suteikia galimybę naudoti degalų pildymo snapelio adapterį, kas leidžia be problemų įsipilti degalų visoje Europoje.

Vairuotojas mygtuko, esančio prietaisų skydelyje, pagalba gali lengvai pasirinkti degalų rūšį. Skystų kristalų (LED) ekranėlyje, kai automobilis varomas LPG, šviečia indikatorius, jis užgęsta, kai pasirenkamas benzinas. Degalų bako sąnaudų rodiklis ypač patogus: jis rodo ir dujų, ir benzino atsargas.

LPG gamyklinė įranga: daug erdvės, saugu ir su gamintojo garantija

Iki šiol pirkėjai galėjo rinktis iš kelių skirtingų modelių, varomų suskystintomis dujomis. Tai „Corsa“ (trijų ir penkių durų), „Meriva“ ir „Astra“ (penkerių durų ir universalas „Sports Tourer“). Dabar LPG modelių gama praplėsta trimis, skirtingų kėbulų „Insignia“ versijomis. Gamyklinė LPG įranga turi didelių pranašumų, lyginant su kitais techniniais sprendimais. Įrangos saugumas buvo svarbiausias prioritetas ją konstruojant. Pavyzdžiui, „Opel“ saugos kontroliniame sąraše yra įtraukti specialūs susidūrimų bandymai dujų bako, kitų komponentų, esančių automobilio susidūrimo apsaugos vietose ir yra visiškai integruoti į transporto priemonės saugos konstrukciją.

„Insignia“ dujų bakas įmontuotas atsarginiam ratui skirtoje vietoje. Todėl kroviniams skirta erdvė nesumažėjo. Mygtukai ir indikatoriai gerai integruoti prietaisų skydelyje. Apibendrinant: klientai gali būti tikri, kad jų suskystintomis dujomis varomi automobiliai pasižymi moderniausia gamykline įranga, kuri yra aukščiausios kokybės, kokios tik galima tikėtis iš „Opel“ markės.

Visa tai užtikrina patvarumą, gamintojo garantijas ir maksimalų saugumą. Kaip ir kiti „Opel“ LPG modeliai, „Insignia LPG“ gaminama Riuselsheime „Opel“ priklausančioje „Opel Special Vehicles GmbH“ (OSV) gamykloje, turinčioje patirties gaminant specialias automobilių versijas ir modifikacijas.

LPG: gamtai draugiški, ekonomiškai efektyvūs ir visuotinai prieinami

Suskystintomis dujomis varomų automobilių populiarumas Vokietijoje ir visoje Europoje didėja. Tai nestebina, nes LPG kaina yra maždaug pusę benzino kainos. Vokietijos valdžios institucijos iki 2018 m. įsipareigojo nedidinti mokesčio suskystintoms dujoms. Tačiau LPG automobilių savininkai gauna ne tik finansinę naudą, bet tai yra nauda ir gamtosaugai, nes suskystintomis dujomis varomų transporto priemonių, lyginant su įprastais automobiliais, gamtos tarša anglies dvideginiu yra iki 15 proc. mažesnė. Vokietijoje suskystintas dujas siūlo apie 6500 degalinių, tai sudaro 45 proc. visų šalyje esamų degalinių. Visoje Europoje yra 35 000 LPG degalinių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Anonimas rašo:

  Man atrodo pavadinime įsivėlė klaida?

 2. Anonimas rašo:

  net neskaiciau striapsnio…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...