2014 Kovo 01

„Nokia“ pristatė 5 nebrangius telefonus

veidas.lt

„Nokia“ pristatė 5 nebrangius telefonus, trijuose iš jų veiks „Android“ programėlės  – „Nokia X“, „Nokia X+“ ir „Nokia XL“ įkainoti mažomis kainomis, kad būtų prieinami vartotojams ir populiarintų „Lumia“ įrenginius ir „Microsoft“ paslaugas, tokias kaip „Skype“, „OneDrive“ ir „outlook.com“.
- „Nokia Asha 230“ – mažiausios kainos „Asha“ įrenginys su lietimui jautriu ekranu, kaina be mokesčių ir subsidijų – 156 litai.
- „Nokia 220“ – vos 100 litų kainuojantis (be mokesčių ir subsidijų) mobilusis telefonas su prisijungimo prie interneto galimybe ir socialinių tinklų programėlėmis.

Barselonoje vykstančiame pasauliniame mobilių technologijų kongrese „Mobile World Congress“ Suomijos mobiliųjų įrenginių gamintoja „Nokia“ šįryt pabrėžė savo siekį suteikti prieigą prie interneto dar vienam milijardui pasaulio gyventojų. Bendrovė pristatė 5 naujus nebrangius įrenginius, tarp kurių ir „Nokia X“ serijos išmanieji telefonai, kuriuose galima naudotis „Android“ programėlėmis, „Microsoft“ paslaugomis ir išskirtinėmis „Nokia“ technologijomis.
„Nokia“ sujungė jau daugiau nei milijardą  vartotojų visame pasaulyje, o šiandien demonstruojame, kaip išplėtę telefonų portfelį padėsime sujungti ir atversime galimybes dar vienam milijardui vartotojų, – sakė Stephen Elop, „Nokia“  viceprezidentas, atsakingas už bendrovės įrenginių ir paslaugų padalinį. – To sieksime siūlydami keturių kategorijų įrenginius: itin mažos kainos telefonus, tokius kaip „Nokia 220“, skirtus pradedantiesiems vartotojams, taip pat pradedantiesiems skirtus „Asha“ telefonus su lietimui jautriu ekranu, tokius kaip „Nokia Asha 230“, į sparčiai augančios ekonomikos šalių rinkas orientuotus naujuosius „Nokia X“, „Nokia X+“ ir „Nokia XL“ išmaniuosius telefonus ir „Lumia“ įrenginius, su kuriais pristatome didžiausias savo inovacijas ir kurie integralūs su „Microsoft“ paslaugomis.“
„Nokia X“ telefonuose veiks „Android“ programėlės
Viena labiausiai lauktų „Nokia“ naujienų – nauja išmaniųjų telefonų „šeima“ su „Nokia X“ programinės įrangos platforma. Ji sukurta „Android Open Source Project“ pagrindu, o tai reiškia, kad šiuose telefonuose veiks „Android“ programėlės. Jas vartotojui reikės parsisiųsti iš „Nokia Store“  ar kitų, daugiau nei tuzino nepriklausomų programėlių parduotuvių. Toks „Nokia“ žingsnis atveria naujas galimybes „Android“ programėlių kūrėjams – jie galės siūlyti savo sukurtas aplikacijas ir žaidimus naujųjų „Nokia“ modelių savininkams. „Nokia X“ įrenginiuose veiks nemokami „HERE žemėlapiai“ ir navigacija, kuria galima naudotis ir neturint interneto ryšio, taip pat „Nokia MixRadio“ muzikos programėlė. Visuose telefonuose yra iš anksto įdiegtų trečiųjų programėlių ir žaidimų.
„Nokia X“ įrenginiai vartotojams taip pat leis susipažinti su populiariausiomis „Microsoft“ paslaugomis, vartotojams suteikiama vietos „OneDrive“ debesies talpykloje. Kai kuriose rinkose, perkantys „Nokia X“ telefonus taip pat mėnesį galės naudotis „Skype Unlimited World“ paslauga (bendra pokalbių trukmė bus ribota). Ši paslauga leidžia nemokamai skambinti į fiksuotus numerius daugiau nei 60-tyje šalių arba į mobiliuosius telefonus 8-iose valstybėse.
Vienas iš trijų naujųjų „Android Open Source Project“ pagrindu sukurtų įrenginių – „Nokia X“ – turi 4 colių (10,2 cm) skersmens lietimui jautrų ekraną ir 3 megapikselių (MP) raiškos kamerą. Tuo tarpu „Nokia X+“ pritaikytas įvairialypio turinio – žaidimų, muzikos, nuotraukų ir video – mėgėjams, nes šiame modelyje yra didesnis atminties kaupiklis, daugiau darbinės atminties. „Nokia X“ ir „Nokia X+“ modeliai bus parduodami ryškiai žalios, ryškiai raudonos, žalsvai mėlynos, geltonos, juodos ar baltos spalvos korpusu.
Trečiasis X serijos telefonų narys – „Nokia XL“ – turi 5 colių (12,7 cm) skersmens ekraną. Telefono priekyje vaizdo skambučiams įdiegta 2 MP raiškos kamera, o gale įmontuota 5 MP kamera su automatiniu vaizdo fokusavimu ir blykste. „Nokia XL“ bus parduodamas su pasirinktinai viena iš 6 korpuso spalvų: ryškiai žalia, oranžine, žalsvai mėlyna, geltona, juoda ar balta. Visuose „Nokia X“ įrenginiuose įdiegti dviejų branduolių „Qualcomm® Snapdragon“ procesoriai, telefonuose galima talpinti dvi SIM korteles ir sutaupyti naudojantis ta, kuria konkrečiu metu yra pigiau.
Prekyba „Nokia X“ telefonu bus pradėta netrukus. Telefono kaina be mokesčių ir subsidijų sieks 307 litus. Pirmiausia telefonas pasirodys Azijos-Ramiojo vandenyno regione, vėliau – Europoje, Indijoje, Lotynų Amerikoje, Viduriniuosiuose Rytuose ir Afrikoje. „Nokia X+“ ir „Nokia XL“ minėtose rinkose turėtų pasirodyti antrojo metų ketvirčio pradžioje ir kainuos atitinkamai 340 litų ir 376 litus, be mokesčių ir subsidijų.
„Nokia Asha 230“  ir „Nokia 220“ – naujajai „mobiliojo interneto“ kartai
Barselonoje vykusiame pristatyme „Nokia“ atskleidė dar du įrenginius, kurie skirti žmonėms, prie interneto prisijungsiantiems pirmą kartą.
Populiarių „Asha“ įrenginių šeimos naujasis narys – „Nokia Asha 230“. Jis orientuotas į žmones, norinčius išbandyti įrenginį, valdomą vien per jutiklinį ekraną. „Nokia Asha  230“ turi visas šios kategorijos telefonams būdingas gerąsias savybes, tarp jų – „Fastlane“ ekraną, kuris suteikia greitą prieigą prie socialinių programėlių, tokių kaip „Line“, „WeChat“ ir „WhatsApp“. Perbraukus užrakintą ekraną iš apačios į viršų automatiškai įsijungia telefono kamera, o užfiksuota nuotrauka galima pasidalinti savo socialiniame tinkle vienu paspaudimu. Artimiausiu metu bus galima parsisiųsti ir telefono programinės įrangos atnaujinimą, po kurio „Nokia Asha 230“ telefonų savininkai nemokamai gaus 7 gigabaitus atminties „Microsoft OneDrive“ debesyje ir galimybę automatiškai debesyje išsaugoti telefonu užfiksuotų nuotraukų kopijas.
„Nokia Asha 230“ yra mažiausios kainos „Asha“ telefonas su lietimui jautriu ekranu. Šis modelis be mokesčių ir subsidijų kainuos 155 litus. Vartotojai galės pasirinkti, ar nori įsigyti šį telefoną su vienos, ar su dviejų SIM kortelių funkcionalumu. Prekiauti telefonu bus pradėta taip pat netrukus po paskelbimo. Telefonas pirmiausia pasirodys Azijos-Ramiojo vandenyno regione, vėliau – Europoje, Indijoje, Lotynų Amerikoje, Viduriniuosiuose Rytuose ir Afrikoje.
Paskutinė iš „Nokia“ pristatytų naujienų – tai „Nokia 220“. Šis telefonas yra pigiausias iš tų, kurie turi internetą ir yra skirtas žmonėms, kurie būtent per telefoną pirmą kartą jungsis prie interneto. „Nokia 220“ turi 2,4 colio (6,1 cm) skersmens spalvotą ekraną, dulkėms ir vandens lašams atsparią klaviatūrą, iš anksto įdiegtas „Facebook“ ir „Twitter“ programėles, „Nokia Xpress“ naršyklę, kurioje pagrindine paieškos sistema yra „Bing“. Pardavimo vietose „Nokia 220“ kainuos nuo 100 litų bei pasirodys tose pačiose rinkose, kaip ir kiti modeliai. „Nokia 220“ taip pat bus dviejų variantų – talpins vieną arba dvi SIM korteles.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...