2012 Vasario 28

„Nokia“ išleido naujų „Windows Phone“ modelių

veidas.lt


- Naujasis „Nokia Lumia 610“, mažiausios kainos „Lumia“ serijos modelis, idealiai tiks norintiems susipažinti su „Windows Phone“ operacine sistema
- apdovanojimais įvertintas „Nokia Lumia 900“ bus parduodamas ne tik JAV
- „Nokia 808 PureView“ – naujas vaizdo fiksavimo išmaniaisiais telefonais standartas
- Nauji „Asha“ mobilieji telefonai ir paslaugos tampa vis sumanesnės
Barselona, Ispanija – Šiandien pasauliniame mobiliųjų technologijų kongrese „Nokia“ pristatė naujų produktų, paslaugų ir bendradarbiavimo planų. Tarp daugiausia dėmesio sulaukusių pažibų – nauji modeliai su „Windows Phone“ operacine sistema, išmanusis telefonas su 41 megapikselio kameros jutikliu ir ištobulinti tradiciniai telefonai bei paslaugos.
„Prieš metus mes paskelbėme, kad „Nokia“ išvyksta į naują kelionę siekdama kurti puikius mobiliuosius įrenginius, – sakė „Nokia“ generalinis direktorius Stephenas Elopas. – Šiandien pristatome jau ketvirtąjį „Lumia“ įrenginį, išmanesnius mobiliuosius telefonus bei naujas paslaugas ir šiais savo veiksmais atskleidžiame, kad „Nokia“ variklis gali suktis sparčiau”.

Išplėtė „Lumia“ produktų portfelį
„Nokia“ toliau plečia telefonų su „Windows Phone“ portfelį ir pristatė „Nokia Lumia 610” – mažiausios kainos „Lumia“ modelį. Jis skirtas jauniems žmonėms, kurie nori nebrangaus „Nokia“ išmaniojo telefono su „Windows Phone“ operacine sistema. „Nokia Lumia 610” yra pritaikytas naudotis socialiniais tinklais, naršyti po internetą, klausytis muzikos ar žaisti žaidimus, turi nemokamą navigaciją ir galimybę parsisiųsti programėlių iš „Windows Phone Marketplace“ parduotuvės, kurioje jų – dešimtys tūkstančių. Telefono korpusą bus galima pasirinkti iš keturių ryškių spalvų. Šis modelis kainuos vos 650 litų be mokesčių ir subsidijų, o pirmąsias rinkas pasieks antrąjį 2012 m. ketvirtį.
Sausio mėnesį JAV rinkai pristatytas „Nokia Lumia 900“ buvo pirmasis „Nokia“ išmanusis telefonas, palaikantis ketvirtos kartos ryšį (LTE). Greitu metu jis bus prieinamas ne tik už Atlanto, bet ir daugiau pasaulio šalių bei galės veikti DC HSPA  tinklų diapazonuose ir perduoti duomenis iki 42,2 megabitų per sekundę (Mbps) sparta. Telefonas turi didelį 4,3 colio (10,92 cm) skersmens „ClearBlack AMOLED“ ekraną ir talpią 1830mAh bateriją.
Nauja vaizdo fiksavimo išmaniaisiais telefonais era
Pasauliniame kongrese „Nokia“ taip pat paskelbė apie naują etapą vaizdo fiksavimo išmaniaisiais telefonais srityje. Bendrovė pademonstravo „Nokia 808 PureView“ – pirmąjį išmanųjį telefoną su „Nokia PureView“ technologija, kuri bus pritaikoma ateinančius metus ir kituose „Nokia“ telefonuose. „Nokia 808 PureView” turi didelį, aukštos rezoliucijos 41 megapikselio kameros jutiklį, „Carl Zeiss” optiką ir „Nokia“ sukurtą pikselių atrinkimo technologiją. Šiuo telefonu užfiksuoti vaizdai bus itin ryškūs ir detalūs, net ir esant prastam apšvietimui. Nuotraukas telefone galima išsaugoti nedideliu formatu bei greitai persiųsti el. paštu, MMS žinute ar pasidalinti per socialinius tinklus.
„Nokia 808 PureView“ taip pat pasižymi „Nokia Rich Recording“ technologija, su kuria garsą galima įrašyti panašia kokybe, kaip audio kompaktiniame diske, taip pat filmuoti ir atkurti aukštos raiškos (HD) 1080p vaizdą. Šis modelis taip pat turi „Dolby Headphone“ technologiją, kuri stereo įrašą per ausines paverčia erdviniu (angl. surround) garsu.
„Asha“  mobilieji telefonai tampa vis protingesni
„Nokia“ ir toliau mažina atotrūkį tarp tradicinių ir išmaniųjų telefonų bei pristatė tris „Asha“ įrenginius, skirtus norintiems telefonu dirbti, mokytis ir žaisti. „Nokia Asha 302“ turi visaženklę QWERTY klaviatūrą ir yra tarsi mobilusis biuras delne, nes leidžia prisijungti prie įmonės „Exchange” serverio ir sinchronizuoti laiškus, kalendoriaus įrašus bei kontaktus. Tokia galimybė – naujiena tarp „Nokia Series 40“ įrenginių.
„Nokia Asha 202“ ir „203“ yra nebrangūs, tačiau lietimui jautrų ekraną turintys modeliai, pritaikyti aktyviai naudojantiems socialinius tinklus. „Asha 202“ turi dviejų SIM kortelių telefonuose diegiamą „Easy Swap“ technologiją, kuri leidžia patogiai naudotis viename telefone dviem SIM kortelėmis ir sutaupyti pasirenkant konkrečiu atveju palankesnį tarifą.
Naujieji „Asha“ įrenginiai papildys „Nokia Asha“ seriją, kurios telefonais prekiaujama daugiau nei 100 pasaulio šalių.
Eina toliau ir sparčiau
Plėtodama su vieta susietas paslaugas, „Nokia“ ir „Groupon“ ketina pasiūlyti naują paslaugą – su buvimo vieta susietas nuolaidas ir akcijas. „Nokia“ taip pat pranešė apie atnaujintą „Nokia Drive“  programėlę telefonams su „Windows Phone“ operacine sistema – ši programa visavertiškai veiks nenaudodama mobiliojo interneto duomenų. Dar daugiau – „Nokia Drive“ taip pat įsimins asmeninius reguliarius maršrutus, iš anksto perspės apie eismo sąlygas ir automatiškai parinks naują maršrutą, kad vairuotojas išvengtų transporto spūsčių.
Be to, „Nokia“ ketina išleisti telefonams su „Windows Phone“ skirtą „Nokia Transport“ programėlę, kuri padeda planuoti kelionę nuo durų iki durų viešuoju transportu – metro, tramvajais, priemiestiniais traukiniais ir autobusais – daugiau nei 500 miestų, 45 valstybėse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...