2011 Rugsėjo 20

„Klaipėdos nafta“ pradeda plaukiojančios suskystintų gamtinių dujų saugyklos pirkimo procedūrą

veidas.lt


AB „Klaipėdos nafta“ rugsėjo 23 dieną paskelbs tarptautinį konkursą suskystintų dujų terminalo (SGD) plaukiojančiosios saugyklos su dujinimo įrenginiu pirkimui. Sprendimui dėl pirkimo procedūros būdų ir jos pradžios įmonės valdyba pritarė rugsėjo 16 dieną. Tikimasi, kad sutartis su konkursą laimėjusiu tiekėju bus pasirašyta iki šių metų pabaigos.

 

„Tai labai reikšmingas žingsnis nuosekliai įgyvendinant strategiškai svarbų terminalo statybos projektą, nes plaukiojanti saugykla yra centrinė kuriamos infrastruktūros dalis. Platformos charakteristikos lems tiek viso projekto techninius sprendimus, tiek jo kainą, todėl tikimės rimtos tiekėjų konkurencijos ir optimalaus siūlymo, leidžiančio įgyvendinti SGD terminalo projektą numatytu laiku – iki 2014 metų gruodžio 3 dienos“, – pažymėjo „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

 

Atsižvelgiant į SGD terminalo projekto vadovaujančio patarėjo „Flour S.A.“ rekomendacijas, bus siekiama įsigyti plaukiojančią saugyklą su dujinimo įrenginiu (FSRU), kuri talpintų ne mažiau kaip 130 tūkst. kubinių metrų dujų.Taip pat numatoma, kad įsigijimas bus vykdomas arba pagal sutartį dėl statybos, eksploatacijos ir perdavimo (angl. Build Operate and Transfer), pagal kurią tiekėjas pastatys terminalą, eksploatuos jį tam tikrą laiką ir po to perduos nuosavybės teisę į jį ir atsakomybę už jo eksploataciją AB „Klaipėdos nafta“, arba pagal nuomos ir operavimo sutartį (nuomotojui teikiant terminalo operavimo paslaugas) pagal kurią AB „Klaipėdos nafta“ nuosavybės teisės neįgytų. Kaip teigiama patarėjų išvadose, abu būdai dėl palyginti nedidelių pradinių kapitalo investicijų yra naudingiausi projektą įgyvendinančiai „Klaipėdos naftai“.

 

Kadangi SGD terminalų gamintojų rinka yra gana uždara, pirkimas organizuojamas pagal tiriamojo konkurencinio dialogo koncepciją. Procedūros metu pirmiausiai bus siekiama išsiaiškinti kokius techninius, finansinius ir teisinius sprendimus ir kokiomis sąlygomis tiekėjai pasirengę pasiūlyti. Tuomet bus diskutuojama ir deramasi dėl galimų sprendinių bei formuluojami galutiniai reikalavimai, kurie atitiktų projekto poreikius ir būtų įgyvendinami pasiūlos prasme.

 

Paraiškos dalyvauti derybose ir pirminiai pasiūlymai turės būti pateikti iki spalio 24 dienos. Per dvi dienas bus įvertinta dalyvių kvalifikacija ir išsiųsti kvietimai dalyvauti konkurse. Iki lapkričio 25 dienos tiekėjai bus pakviesti pateikti pasiūlymus, o pasiūlymų pateikimo terminas baigsis gruodžio 2 dieną. Laimėtoją ketinama pasirinkti iki šių mėtų pabaigos, sprendimą dar turės tvirtinti įmonės valdyba ir visuotinis akcininkų susirinkimas.

 

Tarpžinybinės darbo grupės dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos Lietuvoje parengtoje 2010 m. lapkričio 2 d. ataskaitoje ir jos išvadose teigiama, kad tinkamiausia vieta Lietuvoje SGD terminalui įrengti yra pietinė Klaipėdos jūrų uosto dalis ties Kiaulės Nugaros sala, o tinkamiausias technologinis SGD terminalo Lietuvoje sprendimas – terminalas vandenyje (angl. off-shore), kuriame būtų ir galimybė saugoti suskystintas gamtines dujas.

 

Daugiau informacijos:

 

Mantas Bartuška, „Klaipėdos nafta“ finansų direktorius, tel. 8 46 391763

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. pirdzius pirdzius rašo:

    cia tai jau tikra bezdalu karalija,bezdalu pasaulis,bezdet ir perdet cia galima kiek tik nori,CCCCCCL !!!!! Bezdalu karalijai SLOVE !!!!!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...