2015 Rugsėjo 06

„Grigiškės“ atidarė moderniausią cechą Baltijos šalyse

veidas.lt

Medienos ir popieriaus pramonės bendrovė „Grigiškės“ atidarė naują higieninio popieriaus gamybos cechą, kuriame veiks moderniausia popieriaus gaminimo mašina Baltijos šalyse. Naujasis cechas, į kurį investuota 20 mln. eurų, suteiks galimybę bendrovei dvigubai padidinti gamybos pajėgumus ir plėsti eksporto apimtis.

Oficialiame cecho atidaryme dalyvavęs ūkio ministras Evaldas Gustas sveikino bendrovę su sėkmingomis investicijomis ir atkreipė dėmesį į pokyčių svarbą, stiprinant Lietuvos, kaip konkurencingos popieriaus pramonės gamintojos ir perdirbėjos, įvaizdį tarptautinėse rinkose.

AB „Grigiškės“ prezidentas Gintautas Pangonis teigia, kad naujoji popieriaus gaminimo mašina stipriai padidins įmonės gamybos pajėgumus ir sudarys sąlygas tolesnei produkcijos gamybos bei pardavimo plėtrai. „Higieninio popieriaus įperkamumas ir vartojimas, ypač Baltijos šalyse, sparčiai didėja. Turėtos gamybos linijos nebepajėgė pagaminti tiek, kad artimiausiu metu būtų patenkinta paklausa. Naujosios mašinos našumas sieks 30 tūkst. tonų per metus, todėl tai leis ne tik išnaudoti augimo galimybes šiandien, bet ir turėti potencialo ateičiai“, – teigia G.Pangonis.

Naujoji mašina gamins itin aukštos kokybės, išskirtinėmis minkštumo ir tvirtumo charakteristikomis pasižymintį celiuliozinį popierių, skirtą tualetiniam popieriui, popieriniams rankšluosčiams, valomajam popieriui, nosinaitėms bei servetėlėms. Per metus bendrovė pagamina apie 24 tūkst. t higieninio popieriaus, o su nauja popieriaus mašina gamybos apimtis padidins iki 47 tūkst. t. Apie 30 proc. ketinama didinti jau šiemet. Apie 30 proc. produkcijos „Grite“ pavadinimu parduodama Lietuvoje, kita dalis eksportuojama į Baltijos bei Skandinavijos šalis, Lenkiją ir kitas užsienio valstybes.

G.Pangonis atkreipia dėmesį, kad naujoji mašina taip pat sudarys sąlygas pakelti Lietuvoje gaminamo higieninio popieriaus kokybę į visiškai kitą lygį. Šiame segmente popieriaus kokybę apibrėžia popieriaus minkštumo ir tvirtumo balansas. Bendrovės prezidentas tikina, kad ji nenusileis pasaulinių lyderių gaminių kokybei.

Naujoji popieriaus gaminimo mašina yra vienintelis tokio tipo modernus įrenginys Baltijos šalyse ir vienas moderniausių Rytų Europoje. Jai įrengti specialiai buvo pastatytas ir 20 metrų aukščio gamybos cechas. Pagal specialų AB „Grigiškės“ užsakymą pagaminti kai kurie popieriaus mašinos įrenginiai dėl itin didelių gabaritų iš Italijos buvo atplukdyti į Klaipėdos uostą ir transportuoti į Grigiškes. Visai gamybos linijai pristatyti iš Italijos į Grigiškių fabriką prireikė net 100 sunkiasvorių vilkikų.

Kadangi vieno pagrindinių cilindrų svoris siekė net 72 tonas, jis į cechą buvo įkeltas itin didelę, 750 tonų keliamąją galią turinčiu kranu. Mašinos sukimosi greitis gali pasiekti net 1800 m per minutę, arba 108 km per valandą. Visos mašinos montavimo darbai truko apie 5 mėnesius.

Naujoji mašina pajėgi suformuoti popieriaus ruloną, kurio diametras siekia 2,6 metro, o tai sudaro apie 85 km popieriaus. Įrenginys ne tik pasižymi dideliu gamybos našumu, bet ir atitinka aukščiausius ekologijos standartus Europos Sąjungoje – gamybos procese vandens ir energijos suvartojimas itin taupus.

 

BOX

 

Nuo 1823 m. veikianti AB „Grigiškės“ laikoma viena didžiausių medienos ir popieriaus pramonės atstovių Baltijos šalyse. „Grigiškių“ įmonių grupės veiklos sritys apima popieriaus, gofruotojo kartono ir jų gaminių bei kietųjų medienos plaušų plokščių gamybą, taip pat popieriaus gaminių perdirbimą. Bendrovei priklauso 8 antrinės įmonės, tokios kaip AB „Klaipėdos kartonas“, UAB „Baltwood“, UAB „Ekotara“ bei kitos. Įmonių grupės apyvarta 2014 m. siekė 99,53 mln. eurų, pelnas sudarė 6,86 mln. eurų. AB „Grigiškės“ yra asociacijos „Lietuvos mediena“ bei Europos medienos plokščių gamintojų federacijos EPF narė. AB „Grigiškės“ eksporto apimtys sudaro apie 70 proc., bendrovė gaminamą produkciją eksportuoja į 25 šalis.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...