2011 Rugsėjo 21

„Energijos tiekimas“ pritraukė daugiausia nepriklausomos rinkos klientų

veidas.lt

 

 

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos parengtos rinkos stebėsenos ataskaitos duomenimis, 2011 m. II ketv. „Energijos tiekimas“ užėmė 27 proc. rinkos pagal elektros energijos pardavimus nepriklausomus tiekėjus pasirinkusioms įmonėms. Bendrovę yra pasirinko 5-ios iš 10 didžiausių Lietuvos kompanijų.

 

„Energijos tiekimo“ pajamos per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo per 40 proc. nuo 58,1 mln. Lt iki 81,4 mln. Lt. Pasak bendrovės vadovo Algirdo Juozaponio, tokiam pajamų didėjimui daugiausiai įtakos turėjo daugiau nei 1,3 tūkst. naujų klientų ir išaugęs sutartis pratęsusių klientų elektros energijos vartojimas.

 

„Palyginus su rinkos liberalizavimo pradžia, kuomet pirmieji – stambiausi – vartotojai nepriklausomus tiekėjus rinkosi gana vangiai, šiemet jaučiamas didesnis aktyvumas. Manome, kad prie to prisidėjo ir nepriklausomus tiekėjus jau pasirinkusių įmonių patirtis – dalyvavimas laisvoje rinkoje joms padėjo sutaupyti nuo kelių tūkstančių iki kelių dešimčių tūkstančių litų. Taigi tikimės, kad laisvos rinkos teikiamomis galimybėmis nedels pasinaudoti ir į rinką naujai įžengsiantys dalyviai“, – sako A. Juozaponis.

 

Iki š. m. gruodžio 1 d. nepriklausomą elektros energijos tiekėją turi pasirinkti įmonės, kurių leistinoji naudoti galia yra didesnė nei 30 kW. Sudariusieji sutartis su nepriklausomu tiekėju įgis galimybę sutarti dėl fiksuoto tarifo metų ar ilgesniam laikotarpiui. Tuo tarpu nepriklausomo tiekėjo laiku nepasirinkusios įmonės nuo pirmosios 2012 m. dienos neteks teisės už LESTO tiekiamą elektros energiją mokėti pagal fiksuotą visuomeninį tarifą, nustatomą Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos. Tai reiškia, kad jiems taikoma kaina bus perskaičiuojama kas mėnesį, priklausomai nuo faktinės elektros gamybos kainos. O ji, pasak A. Juozaponio, yra nepastovi ir, kaip taisyklė, didesnė už nepriklausomų tiekėjų siūlomas kainas.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...