2014 Gegužės 06

Zigmantas Balčytis

„Dirbanti, uždirbanti ir vieninga Lietuva“

veidas.lt


„Negalime kurti ateities, sėdami baimę ir nesantaiką žmonių širdyse. Užtenka gandų ir gąsdinimų. Lengviausia viską neigti. Bet nieko neveikti ir laukti, kol didžioji dalis Lietuvos žmonių išvažiuos iš savo šalies, reiškia susinaikinimą“, – sako kandidatas į Respublikos prezidento pareigas Zigmantas Balčytis.

VEIDAS: Esate ekonomistas. Su kokia žinia einate į šalies vadovo rinkimus?
Z.B.: Mano tikslas – dirbanti, uždirbanti, vieninga ir sutarianti Lietuva. Lietuva, kurioje yra darbo, o už darbą mokamas teisingas atlygis.
Mano programa – Lietuvos ekonominės ir politinės galios didinimo, Lietuvos piliečių interesų ir vienybės programa. Investicijos į pramonę, darbo vietų kūrimas, didėjantis atlygis už darbą ir energetinė nepriklausomybė – pagrindiniai stiprios ekonomikos varikliai.
Darbo užmokestis turi tapti vienu pagrindinių valstybės uždavinių.
VEIDAS: Kuo skiriasi jūsų ir dabartinės prezidentės nuostatos?
Z.B.: Tikrai nebūsiu prezidentas, kuris valstybę iš krizės leistų gelbėti labiausiai skurstančių žmonių sąskaita. Nebegalima priimti sprendimų, kurie per vieną dieną ar naktį padidintų skurdą. Prezidento pareiga – vesti valstybę skurdo mažinimo keliu. Mano tikslas – laisvi, iš skurdo išsivadavę žmonės.
Prezidentas kartu su Vyriausybe ir Seimu turi užtikrinti, kad būtų vykdomi įsipareigojimai piliečiams – didėtų visuomenės solidarumas ir socialinis teisingumas, mažėtų socialinė atskirtis.
Nebegalime kurti ateities, mąstydami ir veikdami senomis kategorijomis, sėdami baimę ir nesantaiką žmonių širdyse. Užtenka gandų ir gąsdinimų. Lengviausia viską neigti. Bet nieko neveikti ir laukti, kol didžioji dalis Lietuvos žmonių išvažiuos iš savo šalies, reiškia susinaikinimą.
Kartu su premjeru Algirdu Butkevičiumi turime galimybę kurti socialiai teisingesnę, vieningesnę Lietuvą.
VEIDAS: Ar prezidento pareiga – vesti valstybę skurdo mažinimo keliu?
Z.B.: Taip, tai viena svarbiausių pareigų. Apie tai kalba ir daug dėmesio bei sprendimų skiria net stipriausių valstybių lyderiai.
Lietuvoje apie skurdą dažniausiai nutylima. O situacija tokia, kad net dirbantis žmogus dažnai nesuduria galo su galu. Išeitis – daugiau gaminanti ir savo produkciją bei paslaugas parduodanti Lietuva, investicijos į pramonę ir darbo vietų kūrimas. Tik augant ekonomikai realiai didės atlyginimai, pensijos, socialinė pagalba.
Tikslas yra pasiekti, kad gyvenimo pagerėjimą pajustų ir pamatytų ne tik valdžia, bet ir absoliuti dauguma žmonių asmeniškai. Kad žmogus galėtų pats sau paprastai ir sąžiningai pasakyti: šiemet aš, mano šeima gyvename geriau nei pernai.
VEIDAS: Paskelbėte, kad jūsų programa – Lietuvos tikslų deklaracija. Kodėl?
Z.B.: Esu įsitikinęs, kad visos Lietuvos tikslai turi būti ir prezidento tikslai. Valstybės interesai ir siekiai turi būti aukščiau asmeninių ambicijų ir norų.
Kai suklysta žmogus, dažnai našta gula tik ant jo pečių. Kai suklysta prezidentas, šią klaidą reikia dauginti iš trijų milijonų, nes našta gula ant visų Lietuvos žmonių.
VEIDAS: Ką daryti, kad stiprėtų pramonė ir verslas?
Z.B.: Pirmiausia užtikrinti (ir tai yra vienas iš mano tikslų) pigesnę energiją. Tik užsitikrinę mažesnes energijos kainas galėsime gaminti produkciją, kuri bus konkurencinga užsienio rinkose, galėsime daugiau uždirbti, investuoti, nuolat didinti atlyginimus ir pensijas.
Tapęs prezidentu, užtikrinsiu, kad būtų pasiekti visi šie tikslai.
VEIDAS: Kaip atgaivinti skurstančius Lietuvos regionus?
Z.B.: Be pramonės ir verslo atgaivinti regionus bus sunku. Didelę dalį ES paramos reikia nukreipti verslui ir pramonei, kurie veikia ar ketina veikti regionuose. Tai būtų reali pagalba ekonomiškai silpniausioms savivaldybėms ir ten gyvenantiems žmonėms.
Po 2020-ųjų Europos Sąjungos parama Lietuvai mažės. Lietuvos laukia svarbus, gal net lemtingas septynerių metų laikotarpis. Būtinos bendros Vyriausybės, savivaldybių, pramonininkų ir švietimo įstaigų pastangos. Regionų gaivinimas – jau ne vieno pramonininko, ministro, mero, o visos Lietuvos reikalas.
VEIDAS: Kokios jūsų nuostatos dėl užsienio politikos?
Z.B.: Lietuvos užsienio politikos tikslas – sėkmingai prekiauti, saugiai gyventi, kartu su kaimyninėmis valstybėmis įgyvendinti Lietuvai gyvybiškai svarbius strateginius energetikos ir transporto projektus.
Prezidentas kartu su Seimu ir Vyriausybe turi dirbti vieningai. Negali būti atskiros užsienio politikos kiekvienai partijai, Vyriausybei, Seimui ar prezidentui.
VEIDAS: Kokiu principu vadovaujatės gyvenime?
Z.B.: Nuoširdžiai dirbk, rūpinkis, ir tave išgirs, supras bei tau atsilygins tuo pačiu. Taip man sakydavo mano tėvai. Šiuo principu vadovausiuosi ir dirbdamas Respublikos prezidentu.

Politinė reklama. Apmokėta iš kandidato Z.Balčyčio politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. BSS 2190

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Jonas Jonas rašo:

  balčyti ir jo žmona yra pusbrolis ir puseserė.Dvigubi giminės.

 2. olo olo rašo:

  Skystas tas Balčytis, kaip ir visa jo partija. Tik galingą propagandą įvaldę yra – paveldėjo nuo sovietų.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...