2012 Balandžio 14

„Concept Lofts“ imasi loftų projekto Rusnėje

veidas.lt

Loftų vystytojas „Concept Lofts“ pradeda naują loftų projektą „Amber Lofts“, Rusnėje. Naujieji loftai iškils ant marių kranto bei turės patogų susisiekimą su Kuršių nerija, Drėverna, Klaipėda, Baltijos jūra.

 

„Amber Lofts“ projektas bus įgyvendintas nuo seno su laivyba siejamos didžiausios Lietuvos salos širdyje, vaizdingoje vietovėje, Nemuno deltoje. Loftų projektas atsiras pertvarkius buvusias laivų remonto dirbtuves „Rusnės žvejys“.

 

„Sėkmingi „Concept Lofts“ konversijos projektai Vilniuje privertė susimąstyti apie plėtrą į kitas Lietuvos vietoves. Naujam loftų projektui vystyti pamario kraštą pasirinkome neatsitiktinai. Tai – unikalus, tik dar neatrastas kraštas, esantis strategiškai patogioje vietoje“, – sako „Concept Lofts“ vienas iš vadovų Arnas Petniūnas.

 

Pasak jo, naujiesiems loftams vystyti Rusnė buvo pasirinkta dėl labai paprastų priežasčių. Viena vertus, dėl patogaus susisiekimo su Baltijos jūra. Be to, tai paskatino ir smarkiai besivystanti laivyba bei šio krašto išskirtinumas, kuris jau laikomas lietuviška Venecija.

 

„Projektu išsaugosime „Rusnės žvejo“ pastato išliekamąją vertę, nepaisant to, kad bus drąsiai pakeistas jo eksterjeras ar interjeras. Kita vertus svarbiausias dirbtuvių palikimas – būtent priėjimas prie vandens. Idealia atostogų sala „Rusnės vingiai“ gali tapti dėl galimybės užsiimti laivyba ir dėl išvystytos infrastruktūros bei puikaus susisiekimo su kitomis pamario vietomis ar Baltijos jūra“, – pabrėžia „Conventus“ bendrovės, rengiančios projektą vadovas Povilas Urbonavičius.

 

Iš Rusnės Baltijos jūrą ir kitas pamario vietoves gali pasiekti ne tik turintys laivus (atstumas nuo Rusnės iki Nidos – 8 jūrmylės, iki Drėvernos – 13, iki Klaipėdos – 28). Rusnės salą su kitomis vietovėmis jungia ir sutvarkyti dviračių takai. Pavyzdžiui, pasiekti Nidą dvirate transporto priemone neužtrunka nė valandos: Rusnę ir Uostadvarį jungia 7 km dviračių takas, o nuo Uostadvario į Nidą ir atgal 4 kartus per dieną plaukia garlaivis.

 

„Rusnės loftų projektą įvertins ir atostogų ramybės gamtos pašonėje ieškančios šeimos su vaikais ar dievinantys šio krašto gamtą. Taip pat orientuojamės ir į tuos, kurie įsimylėję kitoje marių pusėje nusidriekusį Neringos pusiasalį. Iš čia matyti ir jis, ir Parnidžio kopa“, – mano „Conventus“ architektas Antanas Mačiulis.

 

Jis priduria, jog visoje Europeje jau kuris laikas juntama bendra tendencija – judėti kuo arčiau vandens telkinių. Pasirodo, buvimas gamtos apsuptyje, greta vandens, žmogui yra ne tik gyvybiškai svarbus, bet ir tampa vis madingesnis. Šiuo atveju, Rusnė masina ne tik unikalia gamta, tačiau ir legenda apie čia slypinčias Gintaro kambario liekanas.

 

Pasak „Concept Lofts“ atstovo A. Petniūno, ekonomiškumas – vienas iš vietovės pasirinkimo kriterijų. Juo Rusnė lenkia Nidą, Juodkrantę ir kt. Kuršių nerijos kurortus. Vykstant į Rusnę iš Vidurio ar Rytų Lietuvos, dėl mažesnio atstumo menksta ir kuro sąnaudos, be to, nekilnojamojo turto bei žemės kainų lygis čia ženkliai žemesnis. Tačiau, turint omenyje vietovės lokaciją, jis neabejotinai kils.

 

Vieno „Concept Lofts“ vystomo lofto „Amber Lofts“ kaina prasidės nuo 210 000 litų, o iš viso pastate bus įrengti tik 20 loftų. Loftų projektą planuojama įgyvendinti iki 2013 metų.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...