2012 Birželio 02

„Audi“ pristatė hibridinį dviratį

veidas.lt


Per gegužės viduryje Austrijoje vykstantį tradicinį renginį koncernas „Audi“ nustebino pristatydamas elektra varomo hibridinio dviračio prototipą „Worthersee“.
Hibridiniu dviračiu galima važiuoti tik minant pedalus arba minant juos su elektrinio trijų arklio galių variklio pagalba – taip pasiekiamas iki 80 km/h greitis. Tokiu atveju visiškai įkrautos baterijos pakanka nuvažiuoti iki 70 km atstumą. Įjungus elektrinį režimą pedalų minti nereikia – variklis suteikia galios pasiekti iki 50 km/h greitį. Ši dviratė transporto priemonė taip pat turi kelis pagalbinius važiavimo režimus, kurie įjungiami kylant į kalną ar pučiant priešpriešiniam vėjui. Taip pat yra režimas, skirtas ekstremalams ir leidžiantis važiuoti vienu ratu.
Šios transporto priemonės rėmas bei ratai pagaminti iš ypač lengvo anglies pluošto ir sveria vos du kilogramus. Visas dviratis sveria apie 11 kg – likusią svorio dalį sudaro ličio jonų akumuliatorius, įkraunamas per dvi su puse valandos.
„Audi“ atstovų teigimu, šis hibridinio dviračio prototipas buvo kuriamas turint galvoje tipiškus miestų gyventojus, kuriems toks dviratis turėtų tapti ekologiška ir spūstyse nestringančia transporto priemone. Kaip ir pridera prototipui, dviratis turi borto kompiuterį, kuris bevieliu ryšiu gali „bendrauti“ su dviratininko išmaniuoju telefonu, jungtis prie socialinių tinklų.
Kitos didžiosios automobilių kompanijos taip pat vis daugiau dėmesio skiria hibridiniams ir ypač lengviems miesto dviračiams. Tarkime, BMW yra įkūrusi 100 mln. dolerių vertės kapitalo fondą „i Ventures“, iš kurio finansuojamas ypač lengvo, sulankstomo ir elektrinį variklį turinčio dviračio kūrimas. Kelis koncepcinius modelius pernai pristatė ir koncernas „Toyota“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...