2013 Birželio 06

„Air Lituanica“: neskrenda, bet algas moka

veidas.lt


Vilniuje atsirado svajonių darbdavys – algas moka, o dirbti nereikia. Sostinės mero Artūro Zuoko vizija – „Air Lituanica“ dar neskrenda, bet jau moka algas 32 darbuotojams. Dalis personalo informuoti, kad į darbą reikės tik birželio pabaigoje, o iki to laiko bus pakviesti nebent į porą mokymų po valandą kitą.
„Air Lituanica“ komunikacijos vadovė Sandra Meškauskaitė aiškina, kad oro linijų bendrovės kūrimas – sudėtingas procesas, nes keliami itin aukšti ES institucijų ir aviacijos tarptautinių organizacijų reikalavimai. Skrydžių veiklai pradėti būtini Civilinės aviacijos administracijos leidimai, kiti dokumentai, tad specialistai turi juos parengti, taip pat bendrovė turi užtikrinti kvalifikuotą personalą, ypač įgulos, jį apmokyti. O darbdaviai savo darbuotojus gali mokyti tik palaikydami su jais darbo santykius.
Tačiau, kai kurių įdarbintųjų teigimu, mažiausiai pusantro mėnesio jie nei dirbdami, nei mokomi mėgausis neuždirbtomis atostogomis, už kurias moka vilniečiai. Kaip piktinasi Vilniaus savivaldybės tarybos opozicija, subliūškus A.Zuoko idėjai privilioti strateginį investuotoją, dabar visa “Air Lituanica” investavimo ir galimos nesėkmės rizika perkelta ant Vilniaus mokesčių mokėtojų pečių. Iš savivaldybės biudžeto finansuojama 83 proc. „Air Lituanica“ akcijų valdanti UAB „Start Vilnius“, savivaldybė įsipareigojo iki 2015 m. iš biudžeto skirti 17,75 mln. Lt veiklos pradžiai. Likusios 17 proc. akcijų priklauso savivaldybės iniciatyva įsteigtai privataus kapitalo UAB „Air Lituanica Club“, vienijančiai apie 30 privačių investuotojų („Baltic Optical Disc“, „Arvi ir ko“, SBA, „Lietuvos rytas“, „Balsas.lt“, „Krasta Auto“, „Scaent Baltic“, „Hanner“, VVK, advokatų profesinė bendrija ADLEX, MG „Baltic Investment“, “LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai”, Vilius Kavaliauskas, Antanas Guoga, Brianas Joffe ir kt.).
Belieka priminti, kad sostinės biudžete žioji 1 mlrd. Lt skola. Bet tai netrukdo iš jo ne tik finansuoti mero ambicijų, bet ir mokėti solidžias algas nedirbantiems asmenims.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. puikuar kas nauja ??? puikuar kas nauja ??? rašo:

  Jei …uokulai ar jo …uokulienei reiktu moketyi is SAVO kisenes- tikrai tikrai nieko jie negautu. O dar speju, kad tie 35 darbuotojai per proteze paimti ir gauna ne po 1000 litu ! (( Atspejau ! Reikia vienytis ir nuimineti b=enedri VOOOON !!

 2. AG AG rašo:

  Veidas.lt blevygas rašo, o algas irgi gauna…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...