2010 Balandžio 14

Audi A1

“Audi”, kuri atrodo kaip “Mini”

veidas.lt

“Audi” sugrįžta į mažylių segmentą. Rinkos naujokas Audi A1 stos į aršią konkurencinę kovą su senbuviu Mini.

,,Veido" archyvas

“Audi” jau kelerius metus ruošėsi šiam žingsniui. 2005 metais nutraukęs A2 modelio gamybą (nes šis buvo per brangus ir jo pardavimas niekada nesiekė planuojamo lygio) koncernas pradėjo tirti rinką. Iš pradžių Tokijo parodoje (kuriais metais) buvo pristatytas koncepcinis Metro modelis, o po metų ir A1 Sportback. Šie automobiliai sulaukė gero įvertinimo, todėl gamintojas nusprendė šį projektą tęsti. Taip buvo sukurtas A1 mažylis. Oficialiai pristatytas Ženevos automobilių parodoje modelis vasarą jau bus parduodamas Europoje.

“Volkswagen” platforma

Naujas Audi mažylis sukurtas ant “Volksvagen” platformos, kurią šiuo metu turi VW Polo ir Škoda Fabia modeliai. Audi A1 ilgis siekia vos 4 metrus. Iš pradžių bus siūloma tik trejų durų versija, o funkcionalesnė penkiadurė pasirodys tik kitų metų pradžioje.

Stilistiškai modelis nėra kuo nors ypatingas ar išsiskiriantis, bet ir negalima sakyti, kad jis nėra gražus ir originalus. Dėmesį patraukia naujos trapecijos formos grotelės, priekiniai biksenono žibintai su LED diodų šviesomis, galinės trimatės diodinės lempos bei metalo spalvos statramsčiai ir stogo krašto linija, išryškinanti viršutinę automobilio dalį. Dinamiškumo naujam modeliui suteikia galinis vadinamasis stogo spoileris ir į kėbulo išorę išsišovusiose arkose įmontuoti ratai.

Komplektacijos

,,Veido" archyvas
Viskas savo vietose: aiškūs, lengvai įskaitomi prietaisų ciferblatai įprastoje vietoje už vairo. Atsiverčiantis multimedinės MMI sistemos spalvotas ekranas įtrauktas į papildomos įrangos sąrašą

Kaip ir dera “Premium” segmentui, automobilio viduje karaliauja aukštos kokybės apdailos medžiagos ir gera bazinė įranga. Bus siūlomi du šio modelio įrangos paketai: “Attraction” ir “Ambition”. Pirmąjį sudarys: radijo grotuvas, centrinis užraktas su nuotolinio valdymo funkcija, elektra valdomi langai ir šoniniai veidrodėliai bei aukščio reguliavimo funkciją siūlanti vairuotojo sėdynė. Standartinę saugumo įrangą sudaro: priekinės, šoninės oro pagalvės ir oro užuolaidos. “Ambition” versija siūlys 16 colių aliuminio ratlankius, odinį vairą, borto kompiuterį ir sportines sėdynes. Beje, naująjį Audi mažylį bus galima sukomplektuoti pagal individualų pageidavimą, nes priedų pasirinkimas išties didelis: garso ir informacinės sistemos, tarp jų atidaromą spalvotą ekraną ir MMI valdymo skydą vidurinėje konsolėje turinti “MMI Navigation plus”, keliolika sėdynių apmušalų variantų (tarp jų ir odiniai), profiliuotos sportinės sėdynės, panoraminis stiklinis stogas, diodinis vidaus apšvietimas, automatinis oro kondicionierius, 17 arba 18 colių lengvojo lydinio ratlankiai bei stilistiniai kėbulo paketai, suteikiantys automobiliui sportinę išvaizdą.

,,Veido" archyvas

Kupė stilius. Dėl lenktos stogo linijos siluetas atrodo dinamiškai. Platūs buferiai ir 18 colių aliuminiai ratlankiai yra           “S-Line” paketo elementai

Varikliai

Rinkos debiutantas A1 turės keturis turbininis variklius: du benzininius ir du dyzelinius (žr.lentelę), kurie bus komplektuojami su penkių pavarų mechaninėmis greičių dėžėmis, o 1.4 TFSI versija bus siūloma su šešių pavarų mechaninė arba septynių padėčių dviejų sankabų “S-Tronic” dėžė (už papildomą mokestį). Visuose automobiliuose bus sumontuotos “Start&Stop” ir energijos atkūrimo stabdant sistemos.
Lietuvoje Audi A1 turėtų pasirodyti ……. Jo kaina bus nuo …

Išvada

Remdamasi ilgamete patirtimi “Audi” padarė teisingas išvadas, ir, kalbant apie A1, tikrai nepersistengė dėl kainos dydžio. Bazinis modelis turėtų kainuoti apie 16 tūkst. eurų (per 55 tūkst. Lt), t.y. tik tūkstančiu eurų daugiau nei Vokietijoje kainuoja VW Polo. Šis faktas suteikia vilties, kad ir Lietuvoje tai bus patrauklus pasiūlymas (žinoma, atsižvelgiant į “Premium” segmentą).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...