2013 Kovo 17

“Lietuva. Atsisveikinimo vaizdai” Tulūzoje

veidas.lt


Kovo 20 d. Château d’Eau galerijoje Tulūzoje (Prancūzija) atidaroma Vytauto V. Stanionio fotografijos paroda “Lietuva. Atsisveikinimo vaizdai”. Idėja surengti šią parodą kilo galerijos vadovui Jean-Marc Lacab, pernai metų rudenį viešėjusiam Lietuvoje pagal Kauno fotografijos galerijos meno rezidencijų programą.
Tai jau nebe pirmoji Lietuvos fotografų paroda šioje Prancūzijos galerijoje: dar 1988 m. Château d’Eau eksponuota Aleksandro Macijausko retrospektyvinė paroda, o 2011 m. – Antano Sutkaus paroda “Basų kojų nostalgija”. Šių metų rudenį galerijoje bus surengta ir Algirdo Šeškaus fotografijos paroda.
Vytauto V. Stanionio “Lietuva. Atsisveikinimo vaizdai”  (2003–2004) – tai fotografijų ciklas apie mažus Lietuvos miestelius ir provincijos gyvenimą. Autoriaus įsitikinimu, sparčiai besiveržiantys vartotojiškos visuomenės atributai ir ženklai į provincijos užutekius ir užkampius keičia ne tik miestelių išvaizdą, bet ir žmonių elgseną. Fotografas, apibūdindamas savo fotografijos objektą, rašė: „Visame žmogaus veiklos gaudesyje išgirsti sąskambius, nuo kurių tankėja kvėpavimas. Svarbu įtempti klausą. Pažinti šviesos galią, užburti ir atkerėti žoles ir bažnyčias, karves ir traktorius, stulpus ir šunkelius.”
„Subjektyvios dokumentikos tradicijoje dvejus metus fotografuodamas Lietuvą stengiausi įprasminti buvusį laiką. Tai egzistencinis pasakojimas apie nutolusią nuo centrų, „miestelių” Lietuvą. Sparčiai besiveržiantys vartotojiškos visuomenės atributai ir ženklai keičia ne tik miestelių išvaizdą, žmonių elgseną, bet ir ištrina nueinančio laiko ženklus.”
Vytautas V. Stanionis gimė 1949 m. Alytuje. Su fotografija susipažino vaikystėje, būdamas šalia tėvo, profesionalaus fotografo. Dirbo fotografu gamykloje, įvairių laikraščių fotokorespondentu, Fotografijos meno draugijos Alytaus sekcijos vadovu. Nuo 1972 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Nuo 1994 metų laisvas fotografas.
Daugiau nei 30 personalinių ir daug grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis, fotografijos knygų ir leidinių autorius, sudarytojas, dizaineris, kelių tarptautinių parodų kuratorius, yra atlikęs tėvo fotografinio palikimo rekonstrukciją. Gyvena ir dirba Alytuje.

Parodos atidaryme Prancūzijoje dalyvaus darbų autorius, Kauno fotografijos galerijos kuratorė Ieva Meilutė-Svinkūnienė bei kultūros atašė Prancūzijoje Rasa Balčikonytė.
Parodą remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, galerija Château d’Eau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...