2013 Lapkričio 18

Žuvusiųjų skaičius keliuose kasmet mažėja: didžiausias Lietuvoje grafikas iš žvakučių

veidas.lt


Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvos keliuose ir gatvėse žuvo 204 žmonės arba 32 mažiau, nei per atitinkamą laiką pernai. Aiškią šios liūdnosios statistikos mažėjimo tendenciją sekmadienį galėjo išvysti apsilankiusieji Vilniaus Katedros aikštėje, kurioje iš degančių žvakučių buvo suformuotas grafikas, atspindėjęs eismo nelaimėse žuvusiųjų skaičių nuo pat Nepriklausomybės iki šių dienų.

Akcijos savanoriai iš daugiau nei 16 000 žvakučių suformavo 24 skirtingas kolonas, simbolizuojančias vienerius metus. Kiekvienoje ant pagrindinės šalies aikštės grindinio suformuotoje kolonoje buvo išdėliota tiek žvakučių, kiek tais metais buvo žuvusiųjų keliuose.

Pasak tūkstančius vilniečių ir miesto svečių pritraukusios akcijos organizatorių, žvakutės buvo pradėtos degti 14 valandą, jas uždegti buvo pakviesti ir visi, norėjusieji prisidėti prie šio Pasaulinės žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimo dienos renginio.

„Apie 20 val. buvo uždegtos paskutinės žvakutės ir Katedros aikštėje buvo baigtas formuoti didžiausias iki šiol šviečiantis grafikas Lietuvoje. Dažnai kalbame skaičiais, o čia visi galėjo aiškiai pamatyti skirtumą tarp, pavyzdžiui, 1991-ųjų, kuomet Lietuvos keliuose žuvo net 1173 žmonės ir 2011 metų, kuriuos vaizduojančioje kolonoje degė 296 žvakutės“, – sako akcijos projekto vadovas Albinas Keturka.

Jo teigimu, vieni apsilankiusieji garsiai lygino skirtingose kolonose degusių žvakučių skaičius, kiti ieškojo konkrečius metus atspindinčios eilės, kurioje greičiausiai degė ir jų išgyventą netektį simbolizavusi žvakutė.

„Degančių liepsnelių jūra aikštėje sukūrė ypatingą atmosferą ir vaizdą, kurį žmonės fotografavo iki pat ryto. Kai prasidėjo aikštės tvarkymo darbai, radome nemažai ir pačių žmonių atsineštų ir uždegtų žvakučių“, – sako A. Keturka.

Akcijos organizatoriai sieks, kad šis iš degančių žvakučių suformuotas grafikas būtų užfiksuotas oficialiai ir artimiausiu metu kreipsis į Lietuvos rekordus fiksuojančią gentūrą „Factum“.

Pasaulinei žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimo dienai paminėti Vilniaus Katedros aikštėje buvo uždegtos daugiau nei 16100 žvakučių, iš kurių suformuotas grafikas užėmė apie 3000 kvadratinių metrų plotą.

Prie šios akcijos prisijungė daugiau nei 60 savanorių, LR susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) darbuotojai su šeimomis. Per akciją žvakeles degė susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičus,  Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, jaunųjų kelininkų organizacijos „Kelelis“ nariai ir sostinės gyventojai bei svečiai.

Akciją inicijavo LR Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija, organizavo Demokratinių iniciatyvų centras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...