2014 Rugpjūčio 08

Žemės ūkio ministrė: „verslininkai sulauks Vyriausybės paramos”

veidas.lt

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su šalies vadove Dalia Grybauskaite. Pagrindinė susitikimo tema – draudimas įvežti lietuviškuosius žemės ūkio produkcijos gaminius į Rusiją.

Lietuvai jau ne kartą teko susidurti su draudimais ir sankcijomis iki šiol visas krizes pavykdavo išspręsti sėkmingai, ne išimtis ir šis kartas. Lietuvos verslas yra lankstus ir nors tikėtina, kad dalis pelno bus prarasta, vis dėlto bankrotų turėtume išvengti. Planuojama susitikti su verslo atstovais ir kalbėtis apie galimybes netiesiogiai eksportuoti žaliava, perdirbti produktus.

„Šiandien nėra tokios situacijos, kurios negalėtume suvaldyti. Jau prieš kurį laiką, pradėjome ruošti  naujus įstatymus, kad galėtume galvijų mėsą vežti į musulmoniškas šalis. Taip pat daug dėmesio skirsime  naujų rinkų paieškoms. Lietuva jau turėjo patirties su panašiais draudimais, mes žinome kaip reikia veikti, mūsų įmonės yra pasiruošusios, turi alternatyvius planus. Sakyčiau, kad mes esame geresnėje situacijoje, negu kitos Europos Sąjungos šalys, nes mes tokiai situacijai ruošėmės. Mūsų tikslas padėti verslui, todėl planuojame susitikimus su gamintojais ir eksportuotojais“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė

„Verslas išmoko pamokas. Per šių metų 5 mėnesius daugiau nei 11 proc. sumažėjo gyvulinės kilmės produkcijos eksportas į Rusiją tiek pat sumažėjo ir pagamintų maisto produktų eksportas. Pieno produktų eksportas į Rusiją mažėja, netgi po embargo atšaukimo, o gamintojai sėkmingai atranda naujas rinkas“, – pridūrė ūkio ministras, laikinai einantis Premjero pareigas Evaldas Gustas.

Rusijos paskelbtos sankcijos paveikė ne tik Lietuvą, paveikta visa Europa. Todėl tikėtina, kad visos šalys  bendrai ieškos galimų sprendimų būdų ir mėgins padėti eksportuotojams. Kalbama ir apie galimas kompensacijas iš ES biudžeto.

Lietuvoje šiandien nėra tiesioginės paramos verslui, egzistuoja tik netiesioginės priemonės. Bet bus ieškoma galimybių padėti, artimiausiu metu ketinama skirti  2,5 mln. litų  naujų eksporto rinkų paieškoms. Anot Ūkio ministerijos dėl sankcijų BVP turėtų sumažėti vos 0,2 proc.

Rusija – tai milžiniška šalis, kurios poreikiai yra didžiuliai, negalima neigti jos svarbos, tačiau dėl nuolatinės įtampos ir komplikuotos politinės situacijos jau prieš kurį laiką buvo pradėti rinkų diversifikavimo procesai. Dėl draudimų kiaulienos eksportas į Rusiją buvo sumažėjęs jau ir praeitais metais, tad Lietuvos verslininkai ieškojo kelių į Vakarus ir jiems pavyko ten užmegzti kontaktus. Panaši situacija buvo ir su pienu. Kaimyninei valstybei uždraudus įvežti pieno gaminius Lietuvos verslininkai sugebėjo pakeisti eksporto kryptį ir minimalizuoti praradimus. Intensyviai bendradarbiaujama su kitomis Europos Sąjungos, Azijos ir Pietų Amerikos šalimis. Vis dėlto ilgalaikių tradicijų per vieną dieną neįmanoma pakeisti, tad natūralu, kad Rusija toliau yra viena iš Lietuvos eksporto partnerių. Šiai šaliai įvedus draudimą įvežti žemės ūkio produkciją iš Lietuvos, turėsime orientuotis ne tik į kitas, bet ir į vidaus rinką.

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. o zmogus? o zmogus? rašo:

    Verslininkai sulauks paramos,o darbuotojai? Bus atleisti ir gyvensim is pasalpu uz kurias dar reikes gatves sluoti?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...