2011 Birželio 09

Vyrai vairuodami patiria daugiau streso nei moterys

veidas.lt

BFL

Naujausi tyrimai atskleidė jog automobilių spūstys sukelia stiprų psichologinį stresą, o vyrai nuo šio streso kenčia septynis kartus daugiau nei moterys.

Neseniai pasaulinės navigatorių lyderės kompanijos “TomTom” užsakymu atlikti tyrimai atskleidė, kad moterų streso lygis padidėja 8,7 procento, tuo tarpu vyrų streso lygis pakyla 60 procentų esant toms pačioms sąlygoms. Specialistai teigia, kad stresas nėra sveika, nes pakelia spaudimą ir įtakoja galvos svaigimą bei kvėpavimo problemas. Vis dėl to dauguma savanorių net nežinojo, kad jie patiria stresą. 67 procentų moterų ir 50 procentų vyrų teigė, kad jie nepatiria jokio streso po 20 minučių praleistų kamštyje. Atliktas tyrimas parodė, jog žmonių organizmuose vyksta akivaizdūs pakitimai. Fiziniai streso simptomai tai – svaigulys, kvėpavimo sutrikimai, krūtinės skausmai ir kita. Stresas taip pat gali pasireikšti psichologiniais simptomais, t.y. sumišimu, jauduliu, padriku vairavimu.

Psichologas David Moxon, vadovavęs tyrimui, teigė jog vyrai patiria daugiau streso, nes iš prigimties yra pripratę kovoti arba trauktis. Tuo tarpu iš eismo kamščio nepabėgsi, o juos tai ypatingai siutina.  Moterys pripratusios susitaikyti su įvairiomis situacijomis, automobilyje jos tai daro dainuodamos (tai daro 3 iš 2! Moterų) ar klausydamos radijo.

Bandydami įveikti su vairavimu susijusį stresą ir atsikratyti neigiamų emocijų, vairuotojai naudoja daugybę būdų, padedančių jiems atsipalaiduoti. 82% vairuotojų klausosi muzikos, 21% bendrauja su bendrakeleivias, siekdami sumažinti įtampą ir “prastumti” laiką, praleidžiamą keliuose. Atliktas tyrimas taip pat atskleidė, jog šios taktikos skiriasi priklausomai nuo šalių ir netgi nuo vairuotojų lyties. 38% amerikiečių ir 39% švedų dažnai kalba telefonu, taip siekdami geriau išnaudoti kelyje praleidžiamą laiką, tuo tarpu olandai (14%) vairuodami valgo. Anglakalbiai ( 20% amerikiečių, 19% britų ir 16 zelandiečių) dainuoja patys sau prie vairo, taip šiek tiek mažindami patiriamą įtampą.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...