2015 Sausio 12

Kęstutis Celiešius

Vokietijos ekonomiką kelia vidaus paklausa, JAV prekyba gruodį lėtėjo

veidas.lt

Tarp svarbiausių Europos savaitės rodiklių investuotojams šįkart bus pirminis Vokietijos ketvirtojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) įvertis. Manoma, kad prekybą kėlė vidaus paklausa. Tuo tarpu JAV prognozuojamas nedidelis gruodžio mėnesio prekybos sulėtėjimas.

Kėlė vidaus paklausa

„Danske Bank“ prognozuoja, kad ketvirtinis augimas didžiausioje euro zonos ekonomikoje Vokietijoje siekė 0,5 proc., o metinis augimas sieks apie 1,5 procento.

Pagrindinė tokio augimo priežastis galėtų būti išaugusi vidaus paklausa Vokietijoje. Verslo nuotaikos metų pabaigoje taip buvo linkusios gerėti.

Esminių pokyčių nesiims

Šią savaitę taip pat vyks Čekijos ir Vengrijos centrinių bankų surinkimai. „Danske Bank“ prognozuoja, kad nepaisant rinkos spaudimo mažinti bazines palūkanų normas, susitikimų metu nebus priimta esminių sprendimų – centriniai bankai lauks ECB sprendimų  dėl galimai naujų kiekybinės monetarinės politikos sprendimų. Bazinės palūkanų normos Čekijos kronomis turėtų likti 0,05 proc., o Vengrijos forintais – 2,1 procento.

Be Vokietijos ūkio kilimo ir minėtų centrinių bankų posėdžių, Europoje makroekonominių naujienų šią savaitę nebus daug. Visi rinkos dalyviai laukia kitos savaitės ECB susirinkimo, kuris įvyks sausio 22 dieną.

JAV prekyba nurimo

Tuo tarpu už Atlanto ši savaitė bus gausi naujienų. Pagrindiniai savaitės skelbiami rodikliai JAV bus infliacijos ir mažmeninės prekybos rodikliai už paskutinį 2014 metų mėnesį.

„Danske bank“ analitikai prognozuoja maždaug 0,2 proc. prekybos mažėjimą, palyginti su lapkričio mėnesiu, kai prasidėjo didieji Kalėdų išpardavimai. Pagrindinė kritimo priežastis – sumažėjusi benzino kaina dėl smukusios naftos kainos pasaulio biržose. Mažmeninės prekybos statistika bus paskelbta antradienį.

Penktadienį bus paskelbta ir gruodžio mėnesio JAV infliacija. „Danske bank“ analitikai mano, kad dėl kritusios naftos kainos čia taip pat bus fiksuotas lėtėjantis kainų augimas, manoma, kad bus fiksuota 0,3 proc. mėnesinė ir 0,8 proc. metinė infliacija.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...