2012 Gegužės 30

Visi “Apple” duomenų centrai ims naudoti „žaliąją“ elektros energiją

veidas.lt

Kol kas ekologiniu požiūriu „žaliausia“ IT kompanija pripažįstama korporacija “Intel”, tačiau jos planai išblėsta prieš neseniai naujienos agentūros “Reuters” publikuotus kompanijos “Apple” ketinimus.

Iki šių metų pabaigos “Apple” netoli Maideno miesto (Šiaurės Karolinos valstija, JAV) esančio jos duomenų centro pastatys dvi saulės elektrines, kurių bendra galia sieks 86 mln. kWh per metus.

Ir tai bus ne vien paprastos saulės elektrinės. Kompanija planuoja pačias moderniausias saulės baterijas ir pačią naujausią saulės padėties sekimo sistemą. Pranešama, jog jau sudarytas kontraktas saulės baterijoms pirkti su kompanijomis “SunPower” ir “Bloom Energy”, kurių produkcija bus sumontuota aplink duomenų centrą esančiame maždaug 100 hektarų plote. Kiek vėliau šiais metais analogiškiems tikslams “Apple” planuoja įsigyti nedidelę gamyklą, kuri gamins biodujas.

Apskritai “Apple” planuoja visus savo pagrindinius duomenų centrus „maitinti žaliąja“ elektros energija. Tai taps kompanijos atsakymu į abejones ir kritiką (ypač iš ekologijos aktyvistų pusės, kurie neseniai surengė protesto akciją prie pat “Apple” būstinės Kupertine), liečiančią didėjantį tokių duomenų centrų elektros vartojimą, geometrine progresija augant interneto duomenų srautui. Kitas “Apple” duomenų centras, kuris taip pat taps „ekologiškai švariu“, yra įsikūręs Prainvilio mieste (Oregono valstija, JAV). Tam reikalui taip pat bus statoma nuosava elektrinė, tačiau jos resursų neužteks, taigi papildomai „žalios“ energijos bus perkama iš trečiųjų šalių.

Faceit.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...