2013 Kovo 07

Visame pasaulyje atšauktos W.Kar-Wai filmo „Didysis meistras“ premjeros

veidas.lt


Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ praneša, kad dėl nenumatytų aplinkybių nukeltos Honkongo režisieriaus Wong Kar-Wai naujausio filmo „Didysis meistras“ (The Grandmaster) premjeros visame pasaulyje.

Filmo atstovai informavo festivalį, įtraukusį šį filmą į „Meistrų“ programą, kad galutinė juostos versija nespės iki kovo pabaigos pasiekti žiūrovų. „Kino pavasario“ atstovai apgailestauja dėl susiklosčiusių aplinkybių, tačiau užtikrina, kad Wong Kar-Wai gerbėjai pabaigtą filmą „Didysis meistras“ būtinai pamatys, net ir festivaliui pasibaigus.

Filmas „Didysis meistras“ šiemet atidarė tarptautinį Berlyno kino festivalį, kur ovacijos po filmo netilo net 10 minučių. Berlyne buvo rodoma specialiai permontuota šios juostos versija, turinti net 20 skirtumų nuo Kinijoje bei Honkonge rodytų. Į filmą buvo įtrauktos trys papildomos scenos, pridėti papildomi subtitrai. Kaip sakė pats režisierius, taip atsitiko todėl, kad užsienio žiūrovai nėra pažįstami su filmo priešistore, todėl jiems būtų sunku sekti siužetą.

„Panašu, kad montažo subtilybės sutrukdė ir tolimesnėms filmo premjeroms, kurios buvo netikėtai atšauktos visame pasaulyje. Apgailestaujame, kad juosta nespės pasiekti festivalio laiku ir darome viską, kad filmą kuo greičiau galėtume pristatyti žiūrovams Vilniuje,“ – sako filmo atstovo Lietuvoje, kompanijos „ACME Film“ kino skyriaus vadovė Asta Martinonytė.

Pirminiais duomenimis, gautais iš filmą platinančios kompanijos „Wild Bunch“, premjeros buvo atšauktos, nes režisierius Wong Kar-Wai nusprendė permontuoti dalį filmo. Oficialūs filmo atstovai tokio sprendimo priežasčių kol kas nekomentuoja.

Panašios situacijos kino industrijoje nutinka dažnai. Pavyzdžiui, šių metų tarptautiniame Romos filmų festivalyje numatyta Quentino Tarantino filmo „Ištrūkęs Džango“ premjera taip pat neįvyko, nes juostos kūrėjai nespėjo laiku jos pabaigti. Filmo pristatymas Romoje iš lapkričio nusikėlė į sausio mėnesį, kai pats režisierius asmeniškai atvyko į Italiją pristatyti darbo, o specialaus seanso metu jam buvo įteiktas ir specialus adovanojimas.

„Tikimės, kad panaši istorija su gražia pabaiga nutiks ir dabar. Norime labai atsiprašyti savo žiūrovų ir pažadame, kad į šį filmą, nors ir vėliau nei planuota, dar būtinai juos pakviesime. Tikimės, kad filmo seansai įvyks iki šių metų Kanų festivalio. Negalime pažadėti, kad Wong Kar-Wai, kaip  Q.Tarantino Romoje, atvyks pats į Vilnių, bet šį filmą mūsų žiūrovai tikrai išvys,“ – sako festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Visi žiūrovai, kurie jau spėjo įsigyti bilietus į režisieriaus Wong Kar-Wai filmo „Didysis meistras“ (The Grandmaster) seansus, kviečiami kreiptis el. paštu: info@kinopavasaris.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...