2012 Liepos 07

Viršytas nuostolingiausio kino filmo rekordas

veidas.lt


Kovo mėnesį kino teatruose pasirodęs fantastinis epas „Džonas Karteris“ tapo vienu nuostolingiausių filmų per pastaruosius dvidešimt metų. Nepaisant to, kad kinuose šis filmas surinko apie 280 mln. JAV dolerių, jį prodiusavusi „Walt Disney“ kino studija paskelbė apie didžiulius nuostolius, siekiančius beveik 200 mln. dolerių. Dėl to turėjo atsistatydinti „Walt Disney Studios“ vadovas Richas Rossas.
Filmas pasakoja apie JAV pilietinio karo veterano Džono Karterio nuotykius Marse, kuriuos dar 1917-aisiais aprašė žymusis „Tarzano“ ir „Konano Barbaro“ autorius E.R.Burroughsas. Tiesa, Lietuvoje šis filmas ypatingos nesėkmės nepatyrė – jį pamatė apie 25 tūkst. žiūrovų, kurie sunešė beveik 395 tūkst. Lt.
Vis dėlto „Džonas Karteris“, ko gero, taps nuostolingų filmų rekordininku ir užims 1995-aisiais sukurto nuotykių filmo „Galvažudžių sala“ sostą. Pastarasis kūrinys patyrė apie 147,2 mln. dolerių nuostolį ir sužlugdė jį prodiusavusią studiją „Carolco Pictures“, kuri po premjeros bakrutavo.
Panašias pinigų sumas prarado ir keli naujesni filmai. Tarkim, antroje nuostolingiausių filmų sąrašo vietoje puikuojasi Lietuvoje net nerodytas 2004-ųjų vesternas apie Teksaso ir Meksikos karinį konfliktą „The Alamo“, kuris studijai pridarė beveik 147 mln. dolerių nuostolių. O štai apie lobių ieškotojų nuotykius pasakojanti 2005-ųjų „Sachara“ „nukraujavo“ 145 mln. dolerių – Lietuvoje šis filmas taip pat rodytas ir iš 13,5 tūkst. žiūrovų surinko apie 142 tūkst. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Zuvis Zuvis rašo:

    Maciau ta filma tikrai netikes, nors spec efektai neblogi


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...