2013 Birželio 21

Vilniuje nauja viešoji erdvė miestiečiams

veidas.lt


Vilniaus Neries krantinės šlaite atsirado 20 geltonų kėdučių, skirtų miestiečių naudojimui. Jos išsibarstė upės krantinės šlaite tarp Žirmūnų tilto ir Verslo trikampio. Visuomeninio projekto „Upės korys“ kėdutės ne tik puoš pakrantę, kurs dar vieną viešąją erdvę miestiečams, bet ir sieks juos  įkvėpti – kiekviena kėdutė papuošta skirtinga sentencija.

Pasak visuomeninio projekto organizatoriaus dizainerio Vytauto Puzero, atgaivinti šią miesto dalį reikėjo jau seniai.

„Miesto architektūrai upė labai svarbi, bet deja Vilniuje ši miesto dalis pamiršta, apleista ir neišnaudota. Norėjosi kartu su visais miestiečiais sukurti kitokį Neries pakrantės veidą, kad tai būtų vieta pasisėdėjimams, romantiškiems pasimatymams ir nauja kūrybinė erdvė jaunimui“, – sako V. Puzeras.

„Upės korio“ įkūrėjas teigia jau kelis kartus įsitikinęs, kad sėdimųjų vietų pakrantėje poreikis tikrai egzistuoja.

„Vieną dieną specialiai atlikau ekspermentą – per valandą apvažiavau Neries pakrantę nuo Žirmūnų tilto iki Verslo trikampio ir užfiksavau apie 80 žmonių sėdinčių tiesiog ant šlaito betono. Žmonės atrado šią erdvę, bet kad ją išties pamiltų, reikia truputį į ją investuoti ir visiems kartu pagyvinti“, – teigia dizaineris.

Projekto iniciatorius teigia, kad tai ne paskutinės kėdutės, papuošusios krantinę, jo galvoje jau sukasi kitos idėjos, kiekviena su skirtingais tikslais: kūrybinės erdvės kūrimas prie Mindaugo tilto, Lietuvos trispalvė iš kėdučių priešais Gedimino pilį ir emigrantų kėdutės prie Lietuvos Respublikos Seimo.

Nors „Upės korio“ įkūrėjas šias kėdutes finansuoja iš savo lėšų, tačiau prie upės susigrąžnimo gali prisidėti ir privatūs asmenys, ir verslo kompanijos.

Neries pakrantėje jau yra įkurtos įsimylėjelių ir jaunavedžių zonos, taip pat kėdutės puošia zonas prie Mindaugo ir Baltojo tiltų. Iš viso Neries krantinės šlaite jau yra 60 kėdučių.

„Upės korys“ – visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas paskatinti miestiečius atrasti viešąją erdvę prie Neries upės išnaudojant ją bendravimui, pasivaikščiojimams ir kūrybinėms iniciatyvoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...