2014 Sausio 15

Vilniuje koncertuosiantys „Dream Theater“ pristatė mobiliąją programėlę

veidas.lt


Kovo 2 d. pirmą kartą Vilniuje koncertuosiantys progresyviosios muzikos dievai „Dream Theater“ savo gerbėjus nudžiugino pranešę, jog dienos šviesą išvydo pirmoji interaktyvi grupės mobilioji programėlė „Dream Theater 360⁰“. Pastarojoje bus galima rasti ne tik visą informaciją apie grupę ir jos narius, projektus, koncertinio turo datas, bet ir pasižiūrėti specialia technologija nufilmuotus gyvai atliekamus kūrinius.
Džiugios naujienos pasiekė ir grupės narius – singlas „The Enemy Inside“ išrinktas metų daina, – paskelbė įtakingas Anglijos muzikos naujienų žurnalas „Classic Rock“. Tas pats grupės kūrinys kiek anksčiau buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.
Vienas naujausių amerikiečių kūrinių kasmet skelbiamame geriausiųjų metų kūrinių 50-uke aplenkė tokių grupių ir atlikėjų kūrinius kaip „Deep Purple“, „Prince“, „Black Sabbath“, David Bowie, „Motorhead“, „Saxon“, „Pearl Jam“, „Stone Temple Pilots“ ir kt.
Klasikiniu metalo kūriniu vadinamas „The Enemy Inside“ paliečia opią ir skaudžią problemą – namo grįžtančius karo veteranus, kurie kenčia nuo potrauminio streso.
„Mes visuomet pirmiausia sukuriame muziką, tik po to jai pritaikome žodžius. Tai galiojo ir kuriant „The Enemy Inside“, todėl iš pradžių net neįsivaizdavau, kokia bus šios dainos pagrindinė tema. Tema išryškėjo parašius muziką. Tuo metu, kai įrašinėjome albumą, šiai temai buvo skiriama daug dėmesio, apie ją buvo daug diskutuojama. Išties tai energetiškai labai stipri daina, kurios klausant kyla šioks toks nerimas ir susirūpinimas. Kai rašau žodžius, aš įsigilinu į temą, problemą, kurią užkabinu, kad susidaryčiau teisingą vaizdą. Taigi, ir į šią temą įsigilinęs supratau, kokia opi yra problema ir, kad apie ją būtina kalbėti“, – prisimena grupės gitaristas, prodiuseris ir dainų tekstų autorius Johnas Petrucci.
„Dream Theater“ – „The Enemy Inside“: http://www.youtube.com/watch?v=m_Zx3BzcUjA
„Dream Theater“ kūrinį „The Enemy Inside“ pasirinko pirmuoju singlu pristatančiu praeitų metų rugsėjį išleistą, jau 12-ąjį, grupės albumą. Pastarajam pristatyti grupės vaikinai netrukus leisis į didžiules pasaulines gastroles, kurių metu pasirodys ne tik gimtojoje Amerikoje, bet ir Europoje.
Nors grupė dar nepradėjo geriausiu jų karjeroje tituluojamo albumo pristatymo, vaikinai jau užsimena apie 13-ąjį albumą. Johnas Petrucci viename interviu išdavė, jog penkiukė jau piešia štrichus sekančiam studiniam albumui.
„Kol kas neturime nieko, ką galėtume pristatyti oficialiai, tačiau jau turime keletą idėjų porai dainų. Kitaip tariant, jau pradėjome sėti sėklas, – teigė J. Petrucci. – Muzikanto karjeros privalumas yra tas, kad kiekvieną kartą gali viską pradėti iš pradžių. Imti baltą popieriaus lapą ir galvoti, ką šį kartą padarysi kitaip, geriau. Kiekvienas albumas turi savo istoriją ir yra labai nuostabu kiekvieną kartą turėti vis naują galimybę jį sukurti“.
Pirmą kartą grupės istorijoje į gastrolių grafiką buvo įtraukta ir Lietuva. Bilietus į kovo 2 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiantį „Dream Theater“ koncertą platina „Tiketa“.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...