2011 Rugsėjo 05

Vilniaus Senamiesčiui nuo šiandien važinėja 4 ekologiški autobusai

veidas.lt

Vilniaus Senamiesčiu šiandien pradėjo važiuoti du nauji maršrutai (Nr.88 ir Nr.89), kurie drieksis Goštauto, Maironio gatvėmis iki Rotušės. Jais kursuos 4 ekologiškos transporto priemonės.

„Nauji maršrutai sujungs tris dideles automobilių statymo aikšteles: esančią prie Seimo, požeminę Gedimino prospekte bei daugiaaukštę Tilto gatvėje ir Tymo kvartale. Taip skatiname gyventojus daugiau naudotis viešuoju transportu“, – sakė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Senamiesčio maršrutuose važinėjančiuose autobusiukuose galioja mėnesiniai ir vienkartiniai viešojo transporto bilietai, įrengta e. bilieto sistema. Kiekviename autobuse yra 10 sėdimų ir 10 stovimų vietų, jie važinės kas 8-10 minučių. Miesto Senamiestyje įrengta 18 naujų viešojo transporto stotelių.

„Autobusuose naudojamos dujos. Tai ne tik ekologiškas, bet ir šiuo metu gerokai pigesnis kuras. Be to, naujos transporto priemonės atitinka Euro 5 standartą, leistina žalingųjų dalelių taršos norma yra vos 0,005 g/km “, – teigė Vilniaus autobusų parko direktorius Gintaras Nakutis.

Tai pirmasis atvejis, kai maršrutai važinėja specialiai Senamiesčiu. Tiesa, iš miesto centro į užupį ir žvėryną 2003 – 2007 metais važinėjo autobusai. Tačiau didelėms transporto priemonėms buvo sudėtinga kursuoti siauromis gatvėmis.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas rašo:

    885666565


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...