2011 Birželio 06

Vilniaus mero patarėjas – Lazdijų tarybos narys

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vilniaus mero patarėjų komandą papildė 28-erių metų Justas Pankauskas. Jaunas politikas sparčiai kyla politikos laiptais įvairiose srityse: šiemet jis išrinktas Lazdijų savivaldybės tarybos nariu, o dabar Socialdemokratų partija, kurios vicepirmininkas jis yra, jam patikėjo patarinėti sostinės merui.

“Pagal koalicijos susitarimą sutarta ne tik dėl vicemerų, bet ir dėl patarėjų: du turėtų būti Artūro Zuoko judėjimo nariai, vienas – Darbo partijos ir vienas socialdemokratas”, – aiškina patarėjas.

Tačiau kaip politikas spės migruoti tarp Lazdijų ir Vilniaus? “Lazdijuose esame opozicijoje, tarybos posėdžiai kartą ar du per mėnesį, esu vieno komiteto narys, bet darbas Lazdijų taryboje daug laiko tikrai nesuvalgys”, – įsitikinęs J.Pankauskas.

Politikas aiškina, kad jo šeima gyvenanti Vilniuje. “Ir dabar aš Vilniuje būnu, o Lazdijuose – daugiau savaitgaliais”, – sako sostinės mero patarėjas. Oficialioje savivaldybių rinkimų kandidato anketoje nuolatine gyvenimo vieta J.Pankauskas nurodęs Veisiejus, be to, jis – Socialdemokratų Lazdijų rajono skyriaus narys.

Tiesa, J.Pankauskas – ne vienintelis, užsimojęs spėti suktis tarp atsakingo darbo sostinėje ir darbo provincijos savivaldoje. Štai švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys tapo Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariu.

Tokių pavyzdžių yra ir daugiau. Akivaizdu, kad įstatymo reikalavimas kandidatui nuolat gyventi toje vietovėje, kurios valdžioje nori būti, apeinamas. Gal geriau grąžinti galimybę kandidatuoti į vietos valdžią nebūtinai to rajono nuolatiniams gyventojams, nei ir šiuo aspektu apgaudinėti rinkėjus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...