2011 Lapkričio 24

Vilniaus centre – automobiliai statomi pigiau

veidas.lt


Nuo lapkričio 1 d. vilniečiai bei miesto svečiai, statantys automobilius Vilniaus centre esančiose savivaldybei priklausančiose stovėjimo aikštelėse – už šias paslaugas moka mažiau.

Valandos trukmės automobilio ar kitos transporto priemonės stovėjimas požeminėje Gedimino pr. 9A bei daugiaaukštėje Tilto g. 14 aikštelėse kainuoja 2 litus. Toks įkainis taikomas bet kuriuo paros metu.

Pasak aikšteles prižiūrinčios savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus Ginto Bliuvo, tikimasi, kad toks savivaldybės sprendimas padės sumažinti transporto srautų kiekį pačioje miesto širdyje – senamiestyje. „Šiose aikštelėse itin patogu palikti automobilį, jei reikia patekti į patį miesto centrą, senamiestį ir nesinori stovėti kamščiuose ar sukiotis vienpusėse gatvėse“, – sako G.Bliuvas.

Nuo šių metų rugsėjo mėn. Vilniaus miesto senamiestyje kursuoja nauji, ekologiški, dujomis varomi 88 ir 89 maršrutų autobusai. Maršrutai driekiasi Gedimino prospektu, Maironio ir Pylimo gatvėmis iki Rotušės. Jie sujungia keturias dideles automobilių statymo aikšteles – esančią prie Seimo, požeminę Gedimino prospekte bei daugiaaukštę Tilto gatvėje ir Tymo kvartale.

G.Bliuvas pabrėžia, jog Gedimino bei Tilto gatvėse esančiose aikštelėse miesto savivaldybė patvirtino ne dažniau nei kas trys mėnesiai kintantį valandinį įkainį. Jis gali siekti nuo 2 iki 4 Lt, atsižvelgiant į minėtų stovėjimo aikštelių užimtumą. Vidutiniam užimtumui per tris mėnesius pasiekus 80 proc., įkainis bus laipsniškai didinamas. Vidutiniam užimtumui esant 50 proc. ir mažiau – stovėjimo įkainis atitinkamai laipsniškai mažinamas.

„Vairuotojai, statantys automobilius šiose aikštelėse, taip pat turėtų nepamiršti, kad su vienkartiniais automobilių stovėjimo aikštelių Gedimino bei Tilto gatvėse bilietais – Senamiesčio 88 ir 89 autobusais gali važiuoti nemokamai. Taip pat šiuose maršrutuose veikia ir kiti Vilniaus viešojo transporto bilietai“, – teigia savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ vadovas.

Nuo lapkričio 23 d. Senamiesčio 88 ir 89 autobusais nemokamai galima važiuoti ir su automobilių stovėjimo aikštelėje Maironio gatvėje įsigytais automobilių stovėjimo aikštelės bilietais. „Vairuotojas pastatęs automobilį aikštelėje šalia Tymo turgaus ir iš anksto sumokėjęs už automobilio stovėjimą į bilietų automatą, gaus pirmąjį bilietą, skirtą palikti automobilyje, įrodantį, kad už automobilio stovėjimą sumokėta, o planuodamas važiuoti Senamiesčio autobusais, turi dar kartą paspausti automato bilieto išdavimo mygtuką kurio pagalba gaus antrąjį bilietą, skirtą važiuoti 88 ir 89 autobusais”, – sako G. Bliuvas.

Automobilių stovėjimo aikštelė Maironio gatvėje patenka į geltonąją rinkliavos zoną, kurioje automobilio statymas vieną valandą kainuoja 2 Lt. Antrasis bilietų automato išduotas bilietas galioja Senamiesčio autobusuose vieną dieną, galiojimo data nurodoma ant bilieto.

Daugiau informacijos apie Vilniaus transporto sistemą bei susisiekimo paslaugas šalies sostinėje: www.vilniustransport.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...