2013 Sausio 17

Vietoj vaikų klubų – atviri jaunimo centrai

veidas.lt

burelis

Įgyvendinant Nacionalinę jaunimo politikos plėtros programą, iki 2019 m. Lietuvoje turėtų atsirasti daugiau kaip trys šimtai atvirų jaunimo centrų. Vilniuje jau pernai jie pradėti steigti vietoj vaikų klubų, kuriuose vaikai lanko įvairius būrelius.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriaus Jono Laniausko, nuo vaikų klubo jaunimo centras skirsis tuo, kad čia galės rinktis jaunimas iki 29-erių metų jiems patogiu metu, o veiklos iš anksto nebus planuojamos. „Centro koordinatorius išsiaiškinęs, kad tuo metu jaunimui aktualūs klausimai yra susiję su specialybės pasirinkimu, suorganizuos susitikimą su darbo biržos atstovais. Kitą kartą bandys padėti išspręsti kitas rūpimas problemas. Vyks atviras darbas su jaunimu“, – dėsto J.Laniauskas.
Vaikų klubų vadovai pritaria, kad tokių erdvių jaunimui trūksta, tačiau abejoja, ar siūloma jaunimo centrų veikla bus prasminga. „Dabar vaikų klubuose vyksta neformalus ugdymas, vaikai lavinasi, gauna žinių ir yra užimti. O pradėjus kurti jaunimo centrus grįšime dešimtmečiu atgal, kai į tokius centrus rinkdavosi jaunimas ir nieko neveikdavo arba visą vakarą žaisdavo stalo tenisą“, – mano Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Ąžuoliukas“ vadovė Ona Remeikienė.
Kiti neformalaus ugdymo specialistai nuogąstauja, ęsą sumažinus klubų ir kartu būrelių skaičių nebus tinkamai užimti ir neįpras prasmingai leisti laiką jaunesnio amžiaus vaikai. Tad jaunuolių, kuriuos reikės atitraukti nuo gatvės, tik daugės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...