2012 Gruodžio 08

Vienam „Cirque du Soleil“ šou „Alegría“ kostiumui pasiūti reikia 200 valandų

veidas.lt


Įspūdingais akrobatiniais triukais savo pasirodymuose garsėjantis brangiausias pasaulyje šou kūrėjas „Cirque du Soleil“ nenusileidžia ir artistų kostiumais. Kiekvienas spektaklyje naudojamas kostiumas, galvos apdangalas, batai ir kiti priedai vis dar yra gaminami rankomis, kiekvieną jų pritaikant atskiriems artistams.

Dalis baroko laikmetį vaizduojančios „Alegría“ personažų (baltoji ir juodoji atlikėjos, seni paukščiai, vedlys po magišką pasaulį Fleur) dėvi ypač prabangius kostiumus, puoštus nėriniais, plunksnomis ar blizgančiais žvyneliais. Vienas šou pasirodančios atlikėjos kostiumas yra puoštas apie 200 rankomis prisiūtų brangakmenių. Kiekvienas šių kostiumų yra savotiška aliuzija į apdarus, kurie buvo dėvimi aristokratų šioje epochoje Versalio ar kituose didžiuosiuose Europos rūmuose.

„Mūsų dizaineriams reikia suderinti kelis ypač svarbius dalykus. Kostiumai turi būti ne tik gražūs ir niekur nematyti, bet ir labai patvarūs ir patogūs, kad artistui leistų laisvai judėti. Atsižvelgiant į kiekvieno artisto įkūnijamą personažą ir atliekamą numerį, atitinkamai pasirenkami ir kostiumui naudojami audiniai, papildomos detalės“, – atskleidžia „Alegría“ meno vadovas Timas Smithas.

Pasak T. Smitho, ypač sudėtingi yra Ugnies šokio numeryje pasirodančių artistų kostiumai. „Iš pažiūros jie atrodo labai paprasti, tačiau išties yra labai sudėtingi. Vyrukų kostiumai pagaminti iš specialiai apdirbtos odos, tačiau juos kuriant buvo siekiama išlaikyti rūbų autentiškumą, kadangi Ugnies šokis – tai senovinis ritualinis šokis“, – aiškina jis.

Jaunesniosios kartos atstovų (nimfų, angelų) kostiumams taip pat būdingi prabangūs spalvų tonai, tačiau juos puošia mažiau dekoracijų, jie yra šviesesnių spalvų. Tokie kostiumai pabrėžia personažų, kurie perims ateities kontrolę, vikrumą.

„Pavyzdžiui, mėlynais kristalais puoštų nimfų kostiumų puošmenos – angelo sparnai – yra pagaminti iš 4 rūšių stručių plunksnų. O baltųjų angelų viena esminių kostiumo detalių yra pagaminta naudojant mūsų pačių „Cirque du Soleil“ sukurtą technologiją, kuomet specialios nėrinių detalės ir žvejyboje naudojamas tinklas yra apdorojami taip, kad gali atlaikyti net apie 460 kg svorį“, – vardina T. Smithas.

Visi kostiumai ar jų detalės yra kruopščiai ruošiamos, siuvamos, klijuojamos cirko būstinėje Monrealyje, kur prie kostiumų gamybos dirba apie 300 darbuotojų. Už „Alegría“, kaip ir keleto kitų „Cirque du Soleil“ šou, kostiumus atsakinga dizainerė Dominique Lemieux, kuri dirba su daugiau nei 300 skirtingų artistų, o jos komandai cirko būstinėje priklauso per 80 darbuotojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...