2013 Vasario 26

Verslumui skatinti – vis daugiau dėmesio

veidas.lt


Lietuvoje daugėja galimybių norintiems pradėti verslą. Prie aktyvėjančios verslo angelų, jaunų įmonių inkubatorių ir verslumo fondų veiklos prisideda ir universitetai. Štai Mykolo Romerio universitetas nuo 2013 m. žiemos semestro savo magistrantams pradeda siūlyti laisvai pasirenkamą dalyką „Verslumas ir savisamda“, kurio tikslas – suteikti studentams žinių, kaip pradėti savo verslą.
“Šį dalyką siūlome remdamiesi kelių užsienio universitetų patirtimi. Tikimės suteikti bazinį žinių bagažą, kad jaunas žmogus žinotų, kaip galėtų susikurti darbo vietą. Kurso metu bus paaiškinta, kaip įsisteigti uždarąją akcinę bendrovę, kur ieškoti pinigų verslo pradžiai, kiek investicijų galima tikėtis iš verslo angelų”, – aiškino Mykolo Romerio universiteto prorektorius Stasys Vaitkevičius.
Per šio kurso paskaitas dėstytojai suteiks studentams ekonomikos, vadybos, psichologijos, teisės žinių, reikalingų norint pradėti savo verslą.
Bet kuris verslą norintis pradėti Lietuvos gyventojas dėl verslo idėjos ar verslo plano rengimo gali pasikonsultuoti su Lietuvos kredito unijos vykdomo projekto „Verslumo skatinimas“ konsultantais. Parengus verslo planą taip pat galima pretenduoti į paskolą verslo pradžiai, siekiančią iki 86 tūkst. Lt.
Kaip informavo Lietuvos centrinės kredito unijos projekto „Verslumo skatinimas“ koordinatorius Tomas Valauskas, per 2012 m. smulkiajam ir vidutiniam verslui kurti bei plėtoti iš Verslumo skatinimo fondo išduota 214 paskolų – 43 proc. daugiau nei 2011 m. Bendra paskolų vertė pernai sudarė beveik 13 mln. Lt.
Iš viso nuo 2010 m. verslumo mokymuose ir individualiose konsultacijose dalyvavo 3425 asmenys, suteiktos 384 paskolos, kurių bendra suma siekia 23,4 mln. Lt. Pasak T.Valausko, paskolų gavimo sąlygomis labiau domisi jaunesnio amžiaus, iki 29 metų, pradedantieji verslininkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...