2014 Birželio 03

Verslo ir valdžios partnerystės vaisiai – vis dar neprinokę

veidas.lt


Su užmoju Lietuvoje pradedami viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP, arba dar vadinami PPP – “public private partnership”) projektai klimpsta nekompetencijos liūne, juos nuolat lydi korupcijos šešėlis. Kol kas galime girtis tik projektų gausa, bet ne kokybe bei nauda visuomenei ir verslui.

Štai iki liepos 31 d. laukiama investuotojų pasiūlymo dėl ilgai laukto viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto – automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūros plėtros Santariškių medicinos miestelyje konkurso. Šis projektas itin aktualus, nes turėtų išspręsti įsisenėjusią automobilių stovėjimo aikštelių trūkumo problemą, su kuria kasdien susiduria miestelyje dirbantys medikai ir jų pacientai iš visos Lietuvos. Jų per metus Santariškėse apsilanko apie milijoną, o čia esančiose įstaigose dirba daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų, praktiką atlieka daugiau nei tūkstantis studentų.
Pagrindinėje Santariškių gatvėje, siauruose pravažiavimuose padrikai statomi automobiliai sukelia daug avarinių situacijų, trikdo eismą, trukdo greitosios pagalbos automobiliams, kelia pavojų pėstiesiems. Konsesijos būdu įgyvendinant projektą planuojama pertvarkyti dabartinę stovėjimo aikštelių infrastruktūrą, kurią šiuo metu sudaro 1486 stovėjimo vietos, įrengti iki 2250 naujų vietų automobiliams (projekto galimybių studijoje pasiūlytos kelios galimos aikštelių vietos), įdiegti transporto srautų valdymo sistemą.
Konkursą laimėjusiems investuotojams 25 metams bus perduotas ir visos šios infrastruktūros eksploatavimas, administravimas, mokesčių už automobilių statymą surinkimas ir priežiūra. Už suteiktą teisę vykdyti šią ekonominę veiklą investuotojas mokės metinį mokestį, o sandoriui pasibaigus valstybei grąžins jam perduotą turtą.
Kaip sako VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus viršininkė Jekaterina Šarmavičienė, valstybei šis projektas nekainuos nė lito, o geriausiu atveju ji dar ir uždirbs, nes numatyta, kad papildomą pelną investuotojai turės dalytis su partneriu.

Lietuva pirmauja Rytų Europoje ir NVS
Antrus metus strigdamas skundų liūne tęsiasi Vilniaus Lukiškių kalėjimo komplekso iškėlimo į Pravieniškes projekto konkursas, sunkiai girgždėdami vyksta ir Vilniaus mieste veikiančių teismų infrastruktūros sukūrimo ir priežiūros bei Vilniaus miesto 1-ojo policijos komisariato pastato ir areštinės statybos bei paslaugų teikimo projektų konkursai. Tiesa, pasirašyta Vilniaus miesto gatvių apšvietimo tinklų renovacijos, eksploatavimo ir administravimo projekto sutartis su Italijos bendrove “Gemmo S.p.A.” ir antrine jos įmone Estijoje VSLS. Pradėti statybos darbai ir tiesiant, o vėliau 25 metus eksploatuojant Palangos aplinkkelį.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...