2011 Lapkričio 05

Vedybų sutartį Lietuvoje sudaro kas keturiasdešimta pora

veidas.lt


Vedybų sutarčių Lietuvoje kasmet daugėja: nuo 2002-ųjų, kai tokias sutartis per metus pasirašė vos 24 poros, dabar tokių sutarčių skaičius šalyje išaugęs iki daugiau nei 500 per metus. Šiuo metu, Centrinės hipotekos duomenimis, Lietuvoje iš viso yra sudaryta per 3 tūkst. vedybų sutarčių. Maždaug pusė jų pasirašoma iki sudarant santuoką, likusi dalis – jau po vedybų. Ir nors tokios sutartys iš tiesų populiarėja, tačiau nuo Vakarų šalių šiuo požiūriu vis dar atsiliekame 3–4 kartus, nes ES vedybines sutartis vidutiniškai pasirašo 6–8 proc. porų, o Lietuvoje – tik 2,5 proc. porų, t.y. kas keturiasdešimta santuoką sudaranti pora.
„Iš esmės tai nėra masinis reiškinys, o įtakos sprendimui dėl sutarties pasirašymo vis dar turi baimė parodyti nepasitikėjimą sutuoktiniu ir dažnai skeptiški visuomenės vertinimai“, – sako advokatas Remigijus Rinkevičius.
Pasak advokatų, Lietuvoje dažniausiai tokias sutartis pasirašo žmonės, kurie yra arba sukaupę turto dar iki santuokos sudarymo, arba tie, kurie tuokiasi antrą ar trečią kartą, o ankstesnio santuokinio gyvenimo patirtis tampa paskatinimu apsidrausti.
Vis dėlto kol kas daugiausiai advokatai sulaukia daugiau užsukančių pasiteirauti apie vedybines sutartis, o ne jas pasirašyti. Beje, smalsesnės šiuo požiūriu yra moterys, tačiau tokių sutarčių iniciatoriai vis dėlto dažniau būna vyrai.
Priminsime, kad standartinės vedybų sutarties parengimas ir patvirtinimas notaro biure šiuo metu kainuoja 150–300 Lt, na o už individualios vedybų sutarties parengimą, jei nėra ginčų, reikia mokėti 400–800 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...