2014 Birželio 07

Vasaros festivalių žvaigždžių pasiūla – nuo I.Pogorelićiaus iki S.Seagalo

veidas.lt


Atradimai ir praradimai: trumpas žvilgsnis į 2014-ųjų vasaros festivalius.

Pirmiausia apie tai, ką šią vasarą galite ramiai užmiršti: tai “Tamsta muzika” festivaliai, anksčiau organizuoti Varėnoje ir Trakuose, bei “Nakties serenados” su Lietuvos kameriniu orkestru Palangos gintaro muziejuje.
Pirmajam organizatoriai tiesiog neskyrė savo laiko (nors dar pernai žadėjo, kad festivalis bus rengiamas tiek Varėnoje, tiek Trakuose), antrasis priverstas trauktis iš įprastos rezidencijos Palangos Tiškevičių rūmų terasoje dėl tebesitęsiančio Gintaro muziejaus remonto.
Tiesa, kad tradicija nors formaliai būtų išlaikyta, pastaraisiais metais ir taip nukraujavusios “Nakties serenados” bus pakeistos paskirų Lietuvos kamerinio orkestro koncertų ciklu Birštone, Trakuose ir kitose gražiose šalies vietose.

Koncertai Valdovų rūmų kieme
Turime ir atradimų. Štai sostinėje vasaros festivalių organizatoriai jau keletą metų konkuruoja tarpusavyje: pasibaigus ilgiausią istoriją turinčiam Vilniaus festivaliui, jo vieton stoja iš karto du – Kristupo vasaros festivalis ir Sostinės vasaros festivalis. Pastarasis rengiamas pirmą kartą ir užima tik pernai atsivėrusią, bet jau išpopuliarėti spėjusią koncertams tinkamą miesto erdvę – LDK valdovų rūmų kiemą.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...