2014 Liepos 31

Vartai į sėkmingą verslą

veidas.lt


Daugiau nei dvidešimtmetį veikiančios automatinius garažo ir kiemo vartus gaminančios bendrovės “Ryterna” vadovas Vytautas Rinkevičius įrodo, kad verslą pradėjus lygioje vietoje galima pasiekti įspūdingų rezultatų.

“Dėkui, bet įvertinimas gal kiek ir per stiprus”, – į teiginį, kad jo vadovaujama įmonė “Ryterna” yra viena sėkmingiausiai dirbančių bendrovių Lietuvoje, atsako jos generalinis direktorius ir vienintelis akcininkas Vytautas Rinkevičius.
Garažų vartai ir automatinės durys – veikla, iš pirmo žvilgsnio atrodanti specifinė ir ne itin pelninga. Juk tai ne statybos, ne didžiuliai prekybos centrai ir ne informacinės technologijos. Tačiau V.Rinkevičiui ši veikla padėjo patekti tarp penkiolikos turtingiausių Lietuvos žmonių.

Pasiektų rezultatų nesureikšmina
Nors pats verslininkas girtis nelinkęs, įmonės veikla ir jos rezultatai patys daug pasako.
“Kai verslo pradžia yra nulinė, tai bet koks pasiektas rezultatas rodo didžiulį augimą, o kai tam turi 20 metų – rezultatas gal ir neatrodo labai išskirtinis”, – bendraudamas su “Veidu” teigė V.Rinkevičius.
“Veido” žurnalistui teko kelis kartus prašyti V.Rinkevičiaus papasakoti apie savo veiklą, kol galiausiai verslininkas sutiko praskleisti paslapties šydą. Tačiau jo atsakymuose vis tiek jaučiamas paprastumas, noras nesureikšminti savo laimėjimų.
V.Rinkevičius niekada nedirbo samdomo darbo – prieš įkurdamas “Ryternos” įmonę jis kūrė papuošalus ir juos parduodavo. 1993 m. tapo bendrovės įkūrėju, akcininku ir vadovu.
Savo verslo tais neramiais laikais, kai šalis tik iškovojo nepriklausomybę, visoje Lietuvoje prasidėjo privatizacijos vajus ir daugelis panoro tapti verslininkais, pradžią V.Rinkevičius apibūdina paprastai: dirbo genami jaunatviško idealizmo ir entuziazmo.
“Verslo pradžioje buvome tokie pat kaip ir dauguma pradedančiųjų – naivūs, bet pilni entuziazmo, neturintys patirties, bet atviri galimybėms. Panašūs ir išlikome, gal tik turime daugiau patirties ir truputį aprimęs entuziazmas”, – pasakoja “Ryternos” vadovas.
Kalbėdamas apie tuos laikus, kai pradėjo savo veiklą, V.Rinkevičius sako, kad pagrindinė priežastis, kodėl “Ryterna” išliko efektyviai veikianti įmonė, – taupumas ir nuolatinis žiūrėjimas į priekį.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...