2012 Sausio 31

Valyti kiemus – daugiabučių gyventojų reikalas

veidas.lt


Gausiai pasnigus savivaldybės teoriškai turėtų pasirūpinti ne tik gatvių, šaligatvių, viešojo transporto stotelių valymu ir barstymu druska ar jos mišiniais, bet ir kiemų valymu.

Bet praktiškai dėl lėšų taupymo didžiąją dalį kiemų nuo sniego gelbėti tenka patiems gyventojams. Kai kurios savivaldybės (Kauno, Panevėžio) jau pripažįsta esančios nepajėgios visko išvalyti ir prašo gyventojų pagalbos, kad jie bent jau savo daugiabučių kiemus susitvarkytų. Tačiau gyventojai nemano, kad tai jų prievolė, todėl dauguma daugiabučių kiemų tampa vis sunkiau išvažiuojami ir išbrendami, juose nebėra kur statyti automobilių, tad šie rikiuojami gatvėse.
Pasak Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojo Antano Mikalausko, centralizuotai kiemai valomi tuomet, kai prisninga itin daug, tačiau kasdien valyti kiemų savivaldybė neturi nei galimybių, nei lėšų.
Tiesa, pasak Vilniaus savivaldybės atstovų, šiais metais bent jau gatvėms valyti buvo skirta daugiau lėšų nei pernai – iš viso 12,5 mln. Lt (pernai – 11,9 mln. Lt), o medžiagoms įsigyti (smėliui, druskai) – 4,6 mln. Lt, bet kokybiškas gatvių ir  kiemų valymas nebuvo užtikrintas. Beje, Vilniaus ir Kauno valdžia jau perspėjo atsakingas įmones dėl prastos gatvių būklės. “Už įsipareigojimų nevykdymą bus taikomos sutartyse numatytos sankcijos”, – teigia sostinės vicemeras Romas Adomavičius.
Kai kiemai ima priminti sniego labirintus, neapsikentusios vis daugiau daugiabučių namų bendrijų kiemams tvarkyti samdosi privačias įmones. Šiemet itin populiarios vienkartinės kiemų valymo paslaugos: internete gausu skelbimų, kuriuose siūloma už 50–80 Lt valandinį mokestį išvalyti daugiabučių ar privačių namų kiemus, už panašią kainą – išvežti nukastą sniegą.
Pasak vienos Vilniaus Pilaitės mikrorajono daugiabučių bendrijos pirmininkės Vijolės Augustinaitienės, iš savivaldybės gyventojai kasdienės pagalbos nė nebesitiki, nes jos dar nesulaukė nė vienais metais, tad už gyventojų surinktas lėšas esant reikalui samdoma būtent sniego nukasimu užsiimanti bendrovė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    O patys negali nusikasti, ponai? Nėra labai jau sunku prie savo laiptinės ir automobilio sniegą nukasti. Imi sniego kastuvą į rankas ir “pašufeliuoji”, viso labo užtrunka 10-15 min. Išpindėję labai gyventojai…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...