2011 Vasario 16

Renginiai

Valdovų rūmai – vietoj brangaus “Litexpo”?

veidas.lt

Prezidentei Daliai Grybauskaitei viešai sukritikavus Lietuvos parodų ir kongresų centrą “Litexpo” dėl plėšikiškų kainų, kyla klausimas – nejaugi ši valstybės valdoma įmonė negali tarnauti tai pačiai valstybei ir geresnėmis sąlygomis atverti savo durų nacionalinės reikšmės renginiams?

“Galiu pasakyti, kad mes šiandien palyginome kainas, kokias mums siūlo už patalpas organizuojant europinius renginius įvairios kitos įstaigos ir parodų rūmai “Litexpo”, – tai skiriasi vos ne dešimt kartų”, – spaudos konferencijoje pirmadienį pareiškė prezidentė, motyvuodama būtinybę iki 2013 m., kai Lietuva pirminkaus ES, baigti Valdovų rūmus ir naudoti juos reprezentacinėms reikmėms.

UAB “Litexpo” steigėjos ir 98,7 proc. jos akcijų valdytojos Ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis gina šį centrą ir atkreipia dėmesį, kad tai yra komercinė įmonė, privalanti ne tik išsilaikyti, bet ir mokėti kasmetinius dividendus valstybei. “Be to, visiškai neseniai baigti du dideli plėtros projektai – pastatytas naujas modernus paviljonas, atnaujinta 11 salių, ir visa tai – panaudojus ne tik ES paramą, bet ir įdėjus 65 proc. nuosavų lėšų”, – aiškina kancleris.

“Litexpo” direktorius Aloyzas Tarvydas stebisi, iš kur pasklido kalbos apie milžiniškus jo vadovaujamos įmonės įkainius. “Dideliems valstybinės reikšmės renginiams mes kaip tik taikome 30–40 proc. nuolaidą”, – sako jis.

Direktorius svarsto, kad gandai galėjo kilti dėl to, jog Lietuvos užsienio reikalų ministerijai drauge su Europos Komisijos atstovais renkantis, ar “Litexpo” neįrengus mūsų pirmininkavimui skirto specialaus konferencijų centro, parodų rūmai užsiminė, kad tuomet tektų jiems kompensuoti pajamas, kurių per tą pusmetį centras netektų, nerengdamas savo tradicinių parodų ir konferencijų.

“Buvo kalbama apie 5–7 milijonus litų”, – paaiškina pašnekovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...