2010 Gegužės 05

Eismas

Vairuoti mopedą – nuo 15 metų

veidas.lt

Mopedų vairuotojai privalo turėti vairuotojo pažymėjimą. “Auto Bild Lietuva” pasidomėjo, kokiomis sąlygomis suteikiama teisė vairuoti mopedus.

VĮ “Regitra” primena, kad teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus gali įgyti ne jaunesni kaip 15 metų asmenys. AM kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimas išduodamas VĮ “Regitra” egzaminų centre išlaikius teorinių žinių patikrinimo egzaminą (praktikos egzamino laikyti nereikia).

Užsiregistruoti teorijos egzaminui galima šios įmonės interneto tinklalapyje www.regitra.lt.  Šį egzaminą laikyti leidžiama savarankiškai pasiruošus (jei asmuo pageidauja, jis gali baigti ir mokymo kursą vairavimo mokykloje). Prieš laikydamas egzaminą, būsimasis mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairuotojas turi pateikti savo pasą arba asmens tapatybės kortelę bei galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigė mokymą pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą. Asmenys, turintys bet kurios kategorijos vairuotojo pažymėjimą teisėtai gali vairuoti mopedą.

Asmenys, turintys 16 metų, gali įgyti teisę vairuoti A1 kategorijos transporto priemones – motociklus, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 kub.cm, bet ne didesnis kaip 125 kub.cm ir jų galia neviršija 11 kW. Tuo tarpu asmenys, turintys 18 m. gali įgyti teisę vairuoti A kategorijos transporto priemones su apribojimais – motociklus, kurių galia ne didesnė kaip 25 kW, bei motociklus su šonine priekaba, kurių galios ir svorio santykis neviršija 0,16 kW/kg.

Teisė vairuoti motociklus be galios apribojimų suteikiama sulaukus 21 m. arba jei asmuo turi ne trumpesnį kaip dvejų metų A kategorijos motociklų su apribojimais vairavimo patirtį.

Pagal kelių eismo taisykles motociklo, keturračio motociklo, lengvojo keturračio motociklo ar mopedo vairuotojas privalo vairuoti su užsegtu motociklininko šalmu ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų ir jaunesnių nei dvylikos metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kestas Kestas rašo:

    geriau buwo kai reikejo laikyti teises nuo 14 metu, dabar as sulaukiau 14 metu ir nebegaliu laikyti teisiu nes pasikeite ystatymas, kad reiketu nuo 15 metu. Ydomu kas pasikeis dabar del vienu metu….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...