2016 Birželio 23

Parengta bendradarbiaujant su partneriais

Vaikų vasaros poilsiui – rekordinė suma

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Saulė MARCINKEVIČIŪTĖ

Pasibaigus mokslo metams daugelis vaikų pramogauja, kaip išmano. Kad vasara nenueitų vėjais ir dar būtų galima ko nors išmokti, spe­cialistai siūlo savo atžalą leisti į vasaros stovyklą. Dalis jų remiamos valstybės, savivaldybių ir Europos Sąjungos fondų lėšomis.

Švietimo ir mokslo ministerijos Ne­formalaus švietimo skyriaus vedėjas Tomas Pūtys tikina, kad prasidėjus vasarai vaikų smalsumas neišblėsta, todėl jį reikia skatinti. Vasaros stovyklos tam – puiki galimybė.

Vaikai išmoksta prisitaikyti ir mokytis naujoje aplinkoje, susiranda draugų, lavina savo bendravimo gebėjimus, tampa savarankiškesni.

„Ar tai būtų dienos, ar stacionarios stovyklos, vaikams jos labai naudingos. Nors ir vasara, vaikas neturi būti užsidaręs namie ir užsiimti nežinia kuo, juk tėvai ne visada turi laiko rūpintis kokybišku jo užimtumu. Šį rūpestį padeda išspręsti vasaros stovyklos. Jų metu ir vaikas užimtas prasminga veikla, ir tėvai ramūs, kad jų atžala neužsiims nereikalingais dalykais“, – sako T.Pūtys, stovyklas vadindamas tam tikra investicija į vaiko ateitį.

„Mokykloje vaikas mokosi formaliais būdais: skaito, skaičiuoja, rašo, o stovyklose labiau skatinama grupinė veikla, komandinis darbas. Vaikai išmoksta prisitaikyti ir mokytis naujoje aplinkoje, susiranda draugų, lavina savo bendravimo gebėjimus, tampa savarankiškesni ir mokosi kitomis formomis nei ugdymo įstaigoje“, – tikina ministerijos atstovas.

Įvairovės netrūks

Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės finansuoja neformaliojo vaikų švietimo projektus. Beveik visose savivaldybėse vyksta kelios dešimtys projektų, tarp jų – ir vaikų vasaros stovyklos. Vienos tokių – Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos organizuojamos dieninės etnokultūros stovyklos, kurių metu mokiniai lanko senus kaimus, močiučių skryniose ieško austų staltiesių, šventinių drabužių.

Veiklų šią vasarą netrūks ir aktyviai praleisti atostogas norintiems vaikams. Pavyzdžiui, Lietuvos šaulių sąjunga organizuos 10 stovyklų, kurių metu mokinius supažindins su Lietuvos kariuomenės, policijos, pasienio ir Prieš­gaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklomis, vaikus ves į naktinius žygius, mokys rikiuotės, šaudymo pradmenų. Dienines stovyklas rengs ir Lietuvos aviamodelių sporto federacija. Neformaliojo švietimo asociacija „Jau­nimo akademija“ septyniose skirtingose savivaldybėse organizuos mobilias gyvenimo įgūdžių stovyklas.

Daugiau stovyklų

Šiemet finansuojamų vasaros stovyklų – daugiau nei pernai, o dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo ir didesnio savivaldybių indėlio jos bus prieinamos didesniam būriui vaikų. Šiemet moksleivių vasaros poilsiui skiriama rekordinė suma – per 1 mln. eurų.

„Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijos leidžia finansuoti iki 30 proc. pačios stovyklos kainos, kuri ir vertinant bendrai nėra labai didelė. Norime, kad jas galėtų lankyti daugiau vaikų, kad jie turėtų kokybiškos veiklos. Svarbu, kad tai ne vaikų poilsis, o edukacija poilsio metu, tobulėjimas, kai įgyjama naujų žinių ir kompetencijų“, – teigia T. Pūtys.

Vasaros stovykloms finansuoti, be Europos Sąjungos skiriamų beveik 300 tūkst. eurų, beveik dvigubai daugiau nei anksčiau planuoja skirti savivaldybės – 708 tūkst. eurų. Apie 10 proc. remiamų stovyklų dalyvių bus iš valstybės remiamų šeimų. Jiems bus finansuojama 95 proc. kainos. Į stovyklas taip pat kviečiami ir užsienyje gyvenantys lietuvių vaikai.

Daugiau informacijos apie stovyklas galima rasti Švietimo mainų paramos fondo interneto svetainėse www.smpf.lt bei www.tapk.lt, taip pat savivaldybių interneto svetainėse.

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Prisidėti prie vaikų edukacijos vasarą Švietimo ir mokslo ministerija kviečia ir mokyklas, bibliotekas, muziejus bei kitas įstaigas. „Nesinorėtų, kad jų durys užsivertų birželio 1-ąją. Norisi, kad vaikai savo atostogas leistų prasmingai, todėl šiemet organizuojame iniciatyvą „Atverk duris vasarai“, – sako T.Pūtys.

Ministrė Audronė Pitrėnienė pakvietė prisidėti prie šios akcijos bendrojo ugdymo mokyklas, daugiafunkcius ir dienos centrus, neformaliojo vaikų švietimo mokyklas, muziejus, bendruomenės ir kitas įstaigas, turinčias galimybę vaikams suteikti erdvę aktyviai veiklai. Įdomiausių užsiėmimų organizatoriai bus apdovanoti kelione į vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų – Varšuvoje įkurtą Koperniko mokslo centrą.

Kuo pasidomėti tėvams?
• Kokia stovyklos edukacinė programa, gyvenimo sąlygos, aplinka, vieta ir trukmė.
• Ar stovyklos darbuotojai, kurie dirbs su vaikais, turi aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją, arba yra išklausę pedagoginių ir psichologinių žinių kursą.
• Ar stacionari stovykla turi Visuomenės sveikatos centro leidimą ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą pažymėjimą.
• Kiek kartų per dieną organizuojamas maitinimas.

„Atverk duris vasarai“
Kelios dešimtys nemokamų vasaros užsiėmimų mokyklose, stadionuose, kultūros centruose, muziejuose ir kitur.
Daugiau informacijos: www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...