2011 Kovo 15

Saugumas

Vadovų saugumo kaina – po paslapties širma

veidas.lt

Ar Lietuvos vadovų apsauga atsieina ne per brangiai? Kurio iš trijų – prezidentės, Seimo pirmininkės ar premjero apsauga kainuoja daugiausiai? Tokių klausimų Vadovybės apsaugos departamentas (VAD), besirūpinantis aukščiausių valstybės vadovų saugumu, regis, sau nekelia ir tikina, kad į juos atsakyti beveik neįmanoma. VAD direktoriaus Raimundo Kairio teigimu, kiekviena apsaugos diena kainuoja skirtingai, labai daug kas priklauso nuo saugomų asmenų kelionių. “Vadovų apsauga – nelyginami dalykai. Kiek kainuoja vieno ar kito, neskaičiuojame”, – sakė R.Kairys.

Galima spėti, kad brangiausiai atsieina daugiausiai keliaujančių asmenų apsauga, mat VAD pareigūnai jį turi lydėti užsienio kelionės metu, nuomotis transportą, viešbutį ir t.t. O kiek žinome, pavyzdžiui, premjero Andriaus Kubiliaus keliavimo ypatumus, tenka minti ir dviratį.

Galime pridurti, kad VAD finansavimas 2008-aisiais buvo išsipūtęs iki 34 mln. Lt, o pastaruosius dvejus metus tolydžio mažėjo. Dabar jis siekia beveik 24 mln. Lt. Tuo metu darbuotojų šiame departamente ilgainiui vis gausėjo: nuo 2002 iki 2008 m. padaugėjo 36-iais ir tik sunkmečiu VAD jų skaičius stabilizavosi ties 430. Du trečdalius VAD biudžeto suryja darbuotojų algos.

Beje, įdomu tai, kad finansinės praėjusių metų ataskaitos VAD viešai vis dar nepaskelbia. Kodėl taip yra, VAD direktorius “Veidui” paaiškinti nesugebėjo, sakė kreipsiąsis į vyriausiąją finansininkę, kuri už tai atsakinga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...