2011 Vasario 17

Linas Dovydėnas

Vadovavimas aviacijai – aukštasis pilotažas

veidas.lt

Lietuvos aviacijos verslo grupės “Avia Solution Group” vadovui Linui Dovydėnui lėktuvas tapo antruoju darbo kabinetu, pro kurio iliuminatorių žvalgomasi naujų rinkų ir sėkmingai į jas leidžiamasi.

Prieš ketverius metus, turėdamas beveik dešimties metų vadovavimo patirtį, prie aviacijos bendrovės vairo stojęs Linas Dovydėnas šiandien neslepia, kad nors vadovavimo principai panašūs visur, vadovauti aviacijos verslui yra ne tas pats, kas tabako pramonės kompanijai.

“Mūsų verslo prioritetas – saugumas, nes viena klaida gali kainuoti labai brangiai. Todėl labai svarbu pasitikėti komanda”, – tvirtina įmonių grupės, kuri veikia aviacinių mokymų, antžeminio lėktuvų aptarnavimo, orlaivių priežiūros ir užsakomųjų skrydžių srityje, vadovas.

Kaip vieną verslo sėkmės veiksnių L.Dovydėnas išskiria tai, kad sunkmečiu pavyko ne tik išsaugoti specialistus, kurių aviacijos srityje nėra daug, bet ir papildyti jų komandą. Šiandien grupėje dirba 14 tautybių darbuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Lenkijos, Serbijos, Bulgarijos, Slovakijos, Vokietijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Armėnijos, Indijos, Kazachstano ir Vengrijos.

Praėję metai “Avia Solution Group” buvo išskirtiniai, grupės bendrovės vykdė aktyvią geografinę plėtrą, didino paslaugų pasiūlą ir apyvartą. Palyginti su 2009-aisiais, grupės pajamos padidėjo beveik trečdaliu.

Pasak L.Dovydėno, prie geresnių rezultatų prisidėjo nauji “FL Technics” techninės priežiūros bei “Baltic Aviation Academy” mokymo produktai. Bendrovės išplėtė produktų spektrą, atsižvelgdamos į populiariausius regione orlaivių modelius. Taip pat grupei augti padėjo ir bendrovė “Small Planet Airlines”, pradėjusi teikti užsakomųjų skrydžių paslaugas iš Lenkijos, Italijos ir Didžiosios Britanijos.

Antžeminio aptarnavimo bendrovė “Baltic Ground Service” pelningai dirbo Lietuvoje ir plečiasi į šešis didžiausius Lenkijos oro uostus. Be to, naujus aviacijos klientus vadovas skaičiuoja Prancūzijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Švedijoje, Italijoje, Rusijoje, kitose ES ir NVS šalyse.

“Savo paslaugas siūlome milžiniškoje teritorijoje nuo Rusijai priklausančios Sachalino salos Azijos rytinėje pakrantėje iki Italijos. Verslo plėtrą ir toliau siejame su užsieniu, kur plėtosime visų grupės bendrovių veiklą. Nors konkurencijos sąlygos pasaulinėje rinkoje yra griežtos, bet mūsų privalumai – vakarietiška verslo kultūra, paslaugų kokybė, patogi geografinė padėtis ir konkurencinga kaina – leidžia rasti savo nišą”, – pabrėžia grupės vadovas.

Siekiant stiprinti įmonių grupę šiemet “Avia Solution Group” žengs į Varšuvos vertybinių popierių biržą. Tai esamiems ir būsimiems partneriams iš viso pasaulio galbūt suteiks dar daugiau pasitikėjimo lietuviška aviacijos verslo bendrove.

Bendrovės kyla kaip lėktuvai

Viena didžiausių grupės bendrovių, lėktuvų techninės priežiūros ir remonto bendrovė “FL Technics”, yra ir viena pirmaujančių Baltijos regione. L.Dovydėnas džiaugiasi, kad dėl pernai įvestų naujų paslaugų ir įgytų sertifikatų bendrovė gali techniškai aptarnauti populiariausius orlaivius Rytų ir Centrinės Europos, NVS regione bei Rusijoje.

“FL Technics” šiemet ėmė aptarnauti “Boeing 737NG” bei “Airbus A320″ orlaivius. “Populiariausių regione orlaivių aptarnavimas smarkiai didina potencialią “FL Technics” rinką.

Kita “Avia Solution Group” lėktuvų įgulų mokymų bendrovė “Baltic Aviation Academy”, pasak L.Dovydėno, yra viena sparčiausiai augančių ne tik grupės viduje, bet visame regione. Svarbu tai, kad “Baltic Aviation Academy” išduodami kursų baigimo pažymėjimai galioja Europos Sąjungoje, Rusijoje, Kazachstane, Kirgizijoje, Tadžikijoje ir Ukrainoje.

Kursantai naudojasi skrydžių treniruoklių tinklu Vilniuje, Londone, Madride, Berlyne, Stokholme ir kituose miestuose. Pagrindinės klientės – skrydžių bendrovės iš Centrinės ir Rytų Europos, NVS regiono bei Rusijos.

Dar viena “Avia Solution Group” bendrovė “Baltic Ground Service” šiemet įžengia į Lenkijos rinką. Iki kitų metų pabaigos bendrovė ketina teikti paslaugas šešiuose didžiausiuose Lenkijos oro uostuose. 2010 metais per šiuos oro uostus pervežta daugiau nei 19 mln. keleivių.

Pasak L.Dovydėno, nuolat stiprinamos ir užsakomųjų skrydžių bendrovės “Small Planet Airlines” pozicijos. Didžiausia užsakomųjų skrydžių bendrovė Baltijos šalyse užtikrintai žengia į Italijos rinką, nuo vasaros į ten skraidys trys lietuviškos bendrovės lėktuvai.

“Avia Solution Group” vadovas L.Dovydėnas atskleidžia ambicingą skrydžių bendrovės tikslą iki 2012 metų pasiekti dviejų milijonų pervežtų keleivių skaičių ir patekti tarp dešimties didžiausių nepriklausomų Europos užsakomųjų skrydžių bendrovių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...