2013 Lapkričio 23

V.Uspaskicho alaviniai kareivėliai

veidas.lt

Tuo metu, kai Viktoras Uspaskichas atsiduoda Maskvos linksmybėms, jo alaviniai kareivėliai dirba juodą darbą prieš Lietuvos valstybę.

Dabar jau aišku, kodėl Viktoras Uspaskichas savo kišeninės partijos veikėjų rokiruotėmis į Seimo pirmininko postą pasistatė Loretą Graužinienę: tik ji turi tiek šuniško atsidavimo savo šeimininkui ir tiek entuziazmo visais frontais pulti Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Politikos senbuvė, bet joje taip ir likusi tik savo šeimininko šešėliu, L.Graužinienė tampa žemažiūrės žiniasklaidos žvaigžde.

Kitas Darbo partijos alavinis kareivėlis Artūras Paulauskas ryžtingai stoja šalia L.Graužinienės. V.Uspaskichas yra puikus manipuliatorius, nes šiam savo alaviniam kareivėliui suteikė viltį vėl įgyvendinti žydrą svajonę kandidatuoti į šalies Prezidento postą. Kadaise principingas prokuroras, tvirtai stojęs į Lietuvos valstybės kūrėjų gretas, dabar uoliai tarnauja kriminalinės partijos lyderiui, kuris šiandien savo nurodymus siuntinėja iš Maskvos.

Akivaizdu, kad alaviniams kareivėliams teko uždavinys Lietuvos valstybę įvelti į naujus skandalus, suorganizuoti Prezidentės D.Gybauskaitės puolimo kampaniją visais frontais ir taip ne tik nukreipti dėmesį nuo Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos, bet ir išvengti rimtų, gilių, profesionalių debatų apie Lietuvos valstybės tolesnį modernizavimą, mūsų laukiančių iššūkių analizę ir galimybių juos oriai priimti paiešką. Tai Lietuvos politikos skurdas.

Tik sumaištyje, sąmokslo teorijų, o ne valstybės kūrimo procese gerai jaučiasi tokie politikai kaip A.Paulauskas ir L.Graužinienė. Tai Lietuvos politikos apatinis, pilkasis flangas, žmonės, neturintys jokių naujų idėjų, o juo labiau gebėjimų suvokti, kokie iššūkiai laukia Lietuvos valstybės, kaip toliau tvarkyti savo šalį, kad iš jos nebėgtų piliečiai. Tokiems politikams sąmokslo teorijos, beatodairiškas politinių oponentų puolimas, nuolatinis kapstymasis praeityje ir svaidymasis tuščiais lozungais yra tas politinio veikimo laukas, kuriame jie jaučiasi kaip žuvys vandenyje.

Tokia miglos pilna politika puikiai tinka neišsilavinusiems, žemiausio socialinio sluoksnio rinkėjams, kurie iš savo padėties nemato kitos išeities, kaip tik atsiduoti į globėjo, kieto, sukčiaujančio vyruko, V.Uspaskicho rankas.

Belieka apgailestauti, kaip šių žaidimų nematantys žemažiūrės ir garsiai rėkiančios žiniasklaidos atstovai taip pat tampa V.Uspaskicho rankomis manipuliuojamais alaviniais kareivėliais. Jie savo valia tikrai noriai dalyvauja purvinuose, Lietuvos valstybę žlugdančiuose V.Uspaskicho žaidimuose. Tiek L.Graužinienė, tiek A.Paulauskas gauna visas auditorijas ir jose jiems garantuojamos solo partijos. Tikra sėkmė kišeninei V.Uspaskicho kriminalinei partijai ir jos alaviniams kareivėliams. Įdomu, kaip tokia žiniasklaida ir tokie žurnalistai, kurie nesusivokia, kad tampa V.Uspaskicho žaidimų įrankiais, elgsis, kai Lietuvos politikoje įsivyraus tokie politikai kaip L.Graužinienė ar A.Paulauskas?

Tokiai Prezidentės D.Grybauskaitės puolimo kampanijai nebyliai pritaria ir kitos politinės partijos. Stipri, partijoms Prezidento institucija manipuliuoti neleidžianti Prezidentė yra kliūtis įsigalėti partokratijai.

Aukštus reitingus ir mažai politinio lankstumo, bet stiprų politinį stuburą turinti D.Grybauskaitė artėjant rinkimų kampanijai tampa lengvu taikiniu. Nors žiniasklaidos pareiga yra stebėti ir kritikuoti, bet Prezidentės kritikai, rinkdamiesi kritikos būdus ir priemones, neturėtų tapti V.Uspaskicho alaviniais kareivėliais. Jei tokiais taps, bus atsakingi už tai, kad Lietuvos politikoje vėl pradės dominuoti ir jos kryptis lemti politiniai sukčiai ir jokių valstybės kūrimo gebėjimų neturintys asmenys.

D.Grybauskaitė yra pirmoji Lietuvos Prezidentė, kuri pasipriešino požiūriui, kad partinė priklausomybė, aklas lojalumas ir nuolankumas partijos vadovybei yra svarbiau nei politiko išsilavinimas, kompetencija ir realiame gyvenime pasiekti darbo rezultatai. Būtent tai tapo ir mūsų nauja konstitucine kultūra formuojant šalies Vyriausybės sudėtį, kuriai įtakos pagal Konstituciją gali turėti Prezidentė.

D.Grybauskaitė yra ir pirmoji Lietuvos valstybės vadovė, realiai įgyvendinusi valdžių padalijimo principą. Seimas, politinės partijos nori manipuliuoti vykdomosios valdžios institucijomis, priversti jas ne dirbti valstybei, bet tarnauti siauriems partiniams interesams, „išsukinėjant“ iš teisėsaugos nusikaltimus padariusius partiečius. Savaime suprantama, kad tokiems tektoniniams lūžiams Lietuvos politikoje priešinasi tie jos dalyviai, kurie į ją yra patekę atsitiktinai, jokių reikšmingų darbų nenuveikę, bet siekia joje bet kokia kaina išlikti. Politika yra vienintelė jų darbovietė, vienintelė prieglauda, kurioje jie gali tarpti. Dėl šios savo vietos politikoje jie kovos nuožmiai ir be pasigailėjimo.

Tradicinės partijos, savo veiklą grindžiančios vertybėmis, o ne vien „politinio verslo“ principais, nesugebėdamos atsiriboti nuo Prezidentės puolimo kampanijos, įsirašo į pigių populistų gretas. Taip pačios save sunaikindamos. Dalyvaudamos populistų „politikoje“ tradicinės partijos praranda savo identitetą ir solidumą, gebėjimą parodyti savo vertingumą. Toks tradicinių politinių partijų veikimas išvien su populistais dar labiau legitimizuoja populistus, atveria jiems platų kelią į politikos lyderystę ir visuomeninių nuomonių formavimą.

Gyvenant nuolatinėje ekonominio ir socialinio neapibrėžtumo atmosferoje, pasikliaujant vien ekonominiu augimu, labai rizikinga šalies politiką vulgarizuoti pigiais skandalais, nuolatine kaltųjų paieška, populistų įsigalėjimu. Atėjus krizei vėl būsime jai nepasirengę ir nersime į ekonominę ir socialinę bedugnę, kuri dar labiau griaus piliečių pasitikėjimą savo valstybe.

Destrukcinių, tamsių veikėjų pajėgos dėl mažaraštiškumo, nesugebėjimo gyventi demokratijos ir rinkos ekonomikos sąlygomis Lietuvoje ir taip gausios. Nesinori tikėti, kad už visuomenės informavimą ir jos švietimą atsakinga profesija – žurnalistika tampa jų sąjungininke. Gyvenimas tarp politinių skandalų ir nuolatinių sąmokslų teorijų kūrimas tampa Lietuvos valstybės Achilo kulnu. Rimtų politinių diskusijų apie tikrąją šalies ekonominę ir socialinę padėtį nėra, nes tam tiesiog nėra laiko ir erdvės. Laiką ir erdvę kontroliuoja alaviniai kareivėliai.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (15)

 1. RGN RGN rašo:

  Gerb. autoriau, būtų gerai, kad Jūs savo mintis paskleistumėte platesnei auditorijai, gaila, bet Jakilaičio laidoje šitų tiesų neminėjote ir tuo pačiu Jūs prisijungėt prie alavinių žurnalistų. Ačiū už rimtą straipsnį

 2. algimantas algimantas rašo:

  Sutinku su autoriumi 100%! Prieš paskelbiant Gaidžio apklausą maniau ,kad prietaiso reitingai bus žemiau grindjuostės,bet ne jie nežymiai pasikeitė,nieko nesuprantu,ar tos apklausos padirbinėjamos ar mūsų žmonės visai lygonys.

 3. Vyriškis Vyriškis rašo:

  Labai puiki analizė, kaip ir visąlaik. Ačiū Jums, pone Algimantai, už objektyvią, tikslią ir neindoktrinuotą medžiagą. Praskaidrinote mano savaitgalį.

 4. Jeigu Jeigu rašo:

  kai kurie mūsų žmonės nebūtų ” visai lygonys ” (t.y. nepagydomi ligoniai ) , nebūtų valstybėje įsisiautėjęs šitas politinis maras – blynų partija . Negana jai prijaučiančių žemesnio išsilavinimo eilinių , – į vieną dūdą pūsčioja ir visuomenės elitu laikomo sluoksnio atstovai . Kame M. Laurinkus (ir ne tik jis ) įžvelgia vienos susireikšminusios moteriškės ” tobulėjimą” ? Kaip pakenčia parlamentarai ant jų autoriteto tyškančias audito specialistės keršto putas ? Ar premjeras , nusižeminęs iki V. U. adjutanto statuso , nesuvokia , kad Lietuvos piliečiai nesutinka su jiems primetama gėdinga būsena ? Valdžios žmonės privalo rūpintis valstybės GARBE, o ne niekingų partijėlių santykių glaistymu .

  Šedevras . Geresnio straipsnio apie šiandienos situaciją neteko skaityti . SKAUDŽIAI teisingos mintys . ( Tik nesinorėtų įžeisti nekaltų alavinių kareivėlių ) .

 5. Ema Ema rašo:

  Ačiū už teisingą straipsnį, bet Lietuvoje dedasi keisti dalykai,net ir per nacionalinę radiją ir TV, eteris duodamas Valatkai, Bieliniui, Paulauskui, Vaišvilai ir kt., nors iš anksto žinomos jų nuostatos. O ką jau kalbėti apie vedamas laidas Janutienės, Klevičko. Kai prezidentė kovoja su oligarchais keisdama įstatymus, kad iš ES papildomai iškovojo 4 mlr Lietuvai tai tylu. Žiūrint iš šalies susidaro toks vaizdas, kad beveik visa spauda ir TV vieningai puola Prezidentę, kad tik kaip nors ją apjuodinti.Labai neteisingai žurnalistai interpretuoja, kad 2 bobos pešasi, nors puola tik Graųžinienė. Gaila, tokios neteisybės, negi žurnalistai nori, kad Lietuvai vadovautų Paulauskas ir Graužinienė.

 6. siulau siulau rašo:

  isardyti kniaziaus lizda:pries rinkimus tiktu plakatas:”neparduokim Lietuvos uz rauginta agurka”-tik kidainiuose neatsiras kas ji nestu,nes visi bijo{bijosit ir jus ,kai sitie verstaskuriai uzgrobs valdzia}

 7. apake apake rašo:

  Labai stengiasi tv3,kas savaite pora kartu kviesdama grauzinienes tipo veikejus i savo zinias

 8. Vytautas Vytautas rašo:

  Buti geram nesunku,sunku buti teisingam.V.U.,L.G.,A.P.ir Co padorumas ir dvasingumas yra isoperuoti.

 9. Jeigu Jeigu rašo:

  V.U. kariauną pavadinčiau matrioškom , gal reabilituočiau tuos nekenksmingus alavinius vaikystės žaisliukus ? Per daug kultūringas ir garbingas įvaizdis.

 10. Ona Ona rašo:

  Labai teisingos ir taiklios mintys.Mūsų “pageltonavusi”žiniasklaida valdoma didelių piniginių ir jai šalies ateitis menkai terūpi.Apmaudu,kad “Veido” tiražas nedidelis ir Šindeikio straipsnius mažai kas perskaito.Reikia galvoti apie būdą, kaip tokius straipsnius platinti. Ar nebūtų galima tartis su DELFI?

 11. barzda barzda rašo:

  Tikra tiesa, gaila ziureti i minetus asmenis, parsidavusius uz skstikus. Taciau VU suprato, kad Lietuva ne Murmanskas, – tai jo paskutine gesme.

 12. MIKĖ_P MIKĖ_P rašo:

  LRT pozicija visiškai nestebina – juk ji Paleckių rankose, vienas brolis kvailys, tai kas galvoje, tai ir ant liežuvio. Antrasis gudresnis – kviečią per medias pasisakyti Valatkas, Bielinius, Vaišvilas. Ir Paulauskas ne valstybės kūrėjas, o infiltruotas agentas – žuvies žvilgsniu. O VU, per savo pakalikus, taip apdergė Lietuvą, kad dar ilgai smirdės, kaip per mėšlavežį Rudaminoje. Ko galima tikėtis iš partijos, kurios nariai Gedvilas(NKVD viršininkas ir švietimo ministras), graužinienė, zaščiurinskas (kažkoks žiurkius) dar keli Gariūnų spekuliantai. Ir visa šita šutvė išsižiojusi žiūri į savo stabą VU, pasiruošę vykdytį bet kokią jo užgaidą. Kam Didžioji Britanija, jeigu galima pasitūsinti Kijeve ir kartu diskredituoti Lietuvą.

 13. Vytautas Vytautas rašo:

  D.Grybauskaitė pirmoji šalies Prezidentė kuri paskyrė tokius dauniukus kaip grina, valys, jucevičius, kryževičius ir kt.

 14. Niuansas Niuansas rašo:

  Nesulaukus elektroninio “praskaidrėjimo” ( pagal Vyriškį) savaitgalį , teko palaukti pirmadienio , kol ” Veidas ” įkris į pašto dėžutę. Perskaičiau ” Kitokį požiūrį į žmogaus teises” . Baugina Jūsų besąlygiškos simpatijos mažumoms , kad ir ankstesni interviu lenkų laikraščiui . Mes net neturim pilietinės visuomenės , – reikia stiprėti . O mažumos yra nedraugiškos ir agresyvios .

  Paskutinė straipsnio tezė tiktų brandžiai ir kokybiškai demokratijai. Teoriškai ji teisinga ( Jūs gi teisės asas ! ) , bet praktiškai tai būtų ne mažumos teisių , bet mažumos prievartos įteisinimas. Išdidumas neleidžia tam pritarti .

 15. Arvydas Arvydas rašo:

  gera žinoti, kad dar yra neparsidavusių žurnalistų. pagarba


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...