2011 Gegužės 25

Užsiregistruoti „Facebook“ – neįmanoma misija

veidas.lt

Scanpix

Kiekvienas mūsų gali būti ypatingas ir unikalus, tačiau neabejotinai egzistuoja galimybė, jog dar kažkuris planetos gyventojas turės tokį patį vardą ir pavardę, kaip ir jūs. Kažkur pasaulyje gyvena Stivas Džobsas ir Viljamas Geitsas, kurie niekada neįkūrė gigantiškų IT kompanijų. Pasaulyje gyvena ir dar vienas Markas Zuckerbergas, turintis teisininko diplomą, o ne socialinių tinklų įmonę.

Tiesa, „Facebook“ nėra linkęs patikėti tuo, jog Visatoje gali egzistuoti koks nors kitas Markas Zuckerbergas (Mark Zuckerberg). Tačiau toks žmogus visgi yra, ir jis gyvena Indianapolyje (JAV). Kai šis žmogus nusprendė užsiregistruoti „Facebook“, jam teko įveikti neeilines kliūtis. „Prieš du metus man apskritai buvo atsakyta įregistruoti asmeninę „Facebook“ sąskaitą, ir visa tai vien dėl mano vardo ir pavardės. Aš jiems turėjau nusiųsti savo vairuotojo pažymėjimo, gimimo liudijimo ir profesinės teisininkų asociacijos licenzijos kopijas. Tik tada jie patikėjo, jog aš egzistuoju ir man buvo leista įkurti savo puslapį minėtame socialiniame tinkle“, – teigė Zuckerbergas, pasakodamas savo istoriją žurnalistams.

Šis tapatybės įrodinėjimas truko keturis mėnesius, kol neapsikentęs teisininkas nusiuntė „Facebook“ administracijai teisiniu ieškiniu grasinantį laišką. Tai ženkliai paspartino procesą ir jo sąskaita pagaliau buvo įkurta. Kitus du metus teisininkas Zuckerbergas naudojosi bendravimo su kitais socialinio tinklo vartotojais galimybe, kaip ir bet kuris kitas asmuo – išskyrus tai, jog jį dažnai painiodavo su šios kompanijos įkūrėju. „Dažnai gaudavau laiškus iš kitų „Facebook“ lankytojų, kuriuose jie man dėkodavo už sudaryta galimybę rasti giminaičius, su kuriais buvo nutrūkęs jų kontaktas. Ir iškart prašydavo manęs paskolinti pinigų, kad galėtų nuskristi lėktuvu ir juos aplankyti“.

Nepaisant tokių užklausų, Zuckerbergas vis dar naudojosi „Facebook“, kaip priemone savo vaikams prižiūrėti: „Mano vaikai paaugliai, ir tai yra vienintelis būdas, kaip pamatyti, ką jie veikia laisvalaikiu ir su kuo bendrauja“.

Praėjusią savaitę Marko Zuckerbergo „Facebook“ sąskaita netikėtai be jokio paaiškinimo buvo išjungta. Šį kartą teisininkas kreipėsi tiesiai į žiniasklaidą, ir „Facebook“ sureagavo itin sparčiai – socialinio tinklo atstovai atsiprašė už klaidą ir užtikrino, jog „sąskaita bus aktyvuota artimiausiu metu“.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...