2012 Liepos 23

Turtuoliais ir žavimasi, ir piktinamasi

veidas.lt


Lyginant skirtingų laikmečių sociologinių apklausų rezultatus, galima pastebėti keletą naujų tendencijų. Pirma, nors ir labai nežymiai, bet daugėja žmonių, kurie išdrįsta save priskirti prie turtingųjų: prieš dešimt metų tokių būdavo 0,2–0,3 proc., o dabar jau 1 proc.
Taip pat kinta ir visuomenės požiūris į turtinguosius. Tarkime, prieš šešerius metus turtingus žmones teigiamai vertino ir juos gerbė per 42 proc. apklaustųjų, o dabar tokių jau 48,2 proc. Kita vertus, pastebimai padaugėjo ir neigiamai turtuolius vertinančių ar net jų nekenčiančių respondentų: 2006 m. besipiktinančių buvo 13,2 proc., o dabar jau 31 proc. Tai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų kompanijos “Prime consulting” atiktos naujausios sociologinės apklausos.

Kaip jūs vertinate turtingus žmones? (proc.)

Teigiamai. Gerbiu, žaviuosi    48,2
Neigiamai. Manau jie vagys, piktinuosi    31
Esu abejingas    20,4
Užjaučiu    0,4

Prie ko jūs pats save priskiriate? (proc.)

Prie vidutiniokų    71,8
Prie vargšų    25,2
Nežinau / Nesakysiu    2
Prie turtingųjų    1

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2012 m. birželio 25–27 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...