2010 Spalio 11

Seimas

Turtingiausia Seime – Socialdemokratų frakcija

veidas.lt

Dar iki pradedant analizuoti naujausias Seimo narių deklaracijas buvo galima numanyti, jog turtingiausia politinė jėga Lietuvoje yra “brazauskiniai” socialdemokratai, tačiau tikslus skaičiavimas atskleidžia, kad jie yra gerokai turtingesni už kitus. Kairiaisiais save vadinantys socialdemokratai, turintys Seime dvigubai mažiau vietų nei konservatoriai, turtų turi sukaupę dvigubai daugiau nei didžiausia dešiniųjų partija.

Seimo turtas pagal frakcijas

Tai geriausiai parodo, koks beprasmis yra Lietuvos politinių jėgų dalijimas į tradicinius europinius kairiuosius ir dešiniuosius. Ir puikiai paaiškina, kodėl tarsi darbo liaudžiai atstovauti turintys socdemai per aštuonerius savo valdžios metus nė piršto nepajudino, kad palengvėtų paprastų piliečių gyvenimas. Sotus alkano neužjaučia, tad iš komunistinės nomenklatūros kilusiems multimilijonieriams “prichvatizatoriams” nerūpėjo tie, kurie metų metais balsavo už “geruosius ponus” – buvusius LKP CK sekretorius ir kolūkių pirmininkus, vis tikėdamiesi, kad šie kokiu nors būdu palengvins jų dalią.

Jei vertintume pagal turtą, tai arčiausiai vadinamojo paprasto žmogaus Seime stovi konservatoriai ir krikščionys demokratai. Ypač jeigu iš jų turto atimtume politine kilme gryniausios liberalės Rūtos Rutkelytės devynis milijonus litų. Bet tuomet didžiausia valdančioji partija atrodys tiesiog nepadoriai skurdi.

Darant lentelę teko pasukti galvą, kaip vaizdingiausiai ir aiškiausiai parodyti Seimą sudarančių politinių jėgų atstovų sukauptus turtus, juolab kad nemaža dalis jų po kelis kartus keitė partijas, frakcijas, skilo ir vienijosi. Galiausiai “Veidas” nutarė sudėlioti juos pagal pirminę partinę priklausomybę. Todėl buvo sujungti į vieną stulpelį liberalcentristai ir liberalsąjūdininkai, Andrius Šedžius “grąžintas” socdemams, Jonas Ramonas – paksininkams, Vidmantas Žiemelis – konservatoriams, o Saulius Stoma – valinskininkams, kurie rodomi vienu stulpeliu, taip, kaip prieš dvejus metus eidami į Seimą.

Šalia “Tvarkos ir teisingumo” frakcijos pažymėta, kad ją sudaro ne vien tikrieji Rolando Pakso partijos atstovai, bet ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos parlamentarai. Turtingiausias Seimo narys, per 36 mln. Lt uždirbęs, savarankiškai rinkimus į Seimą laimėjęs Valdemaras Valkiūnas, pateiktas atskirai. Tiek dėl polinkio nuolat keisti frakcijas, tiek todėl, kad jis savo turtais iškreiptų tikrąjį bet kurios politinės jėgos turto vaizdą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...