2013 Rugpjūčio 05

Turtingiausi Lietuvos žmonės – kas jie?

veidas.lt


Savaitraštis “Veidas” jau devintą kartą skelbia turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašą. Šiemet trisdešimtuke randame daug naujų pavardžių.

Vidutinis Lietuvos turtuolis šiandien yra vyras, kuriam 51 metai ir kurio turtas vertas 428 mln. Lt. Jis dešimtmečiu jaunesnis nei vidutinis Amerikos turtuolis ir žinoma, nepalyginamai „skurdesnis“ – amerikietis kolega vidutiniškai prikaupęs 4 mlrd. Lt, o tiek šiandien nesiekia nė pačio turtingiausio lietuvio turtas.
Net 32 proc. pasaulio turtingiausių turtą paveldėjo, tuo tarpu vidutinis Lietuvos milijonierius kapitalą verslui sukaupė pats, nepriklausomybės pradžioje veždamas prekes iš Rytų šalių, ir panaudojo jį sukurti ar išvystyti vieną iš lyderiaujančių tradicinės pramonės įmonių. Į šį sąrašą jis neįšoko prieš keletą metų pakliuvęs ant sėkmės bangos keteros, nesiblaškė įgyvendinamas skirtingas idėjas, tačiau nuosekliai kūrė tą pačią įmonę beveik 20 metų. Beje, net ir po tiek metų versle vidutinis Lietuvos turtuolis neatsitraukia nuo aktyvaus įmonės valdymo – jį vis dar galime sutikti generalinio direktoriaus ar bent jau valdybos pirmininko poste.
Tokį portretą šiandien galime nupiešti išanalizavę 30-ties turtingiausių lietuvių sąrašą, kurį savaitraščiui „Veidas“ padėjo sudaryti finansų analitikai. Tiesa, šį kartą sąraše – 32 pavardės, nes trijų paskutinių į sąrašą patekusių turtingųjų valdomus akcijų paketus finansininkai įvertino vienodai.

Sąraše daug naujų pavardžių

Pirmasis turtingiausių lietuvių sąrašo penketukas nuo praėjusių metų praktiškai nepasikeitė – turtingiausiu lietuviu išlieka „Vilniaus prekybos“ grupės pagrindinis akcininkas Nerijus Numavičius, kurio turtas siekia 3,6 milijardo litų. Jį turtingiausiu lietuviu veikiausiai tituluosime dar ilgai, nes artimiausias „konkurentas“ atsilieka net 4,5 karto.
Primename, kad sąrašą sudarome atsižvelgdami į Lietuvoje veikiančių įmonių, pateikiančių savo finansines ataskaitas VĮ „Registrų centrui“, vertes. Netiriame, kiek ir kokio asmeninio nekilnojamojo turto sukaupę turtingiausi Lietuvos žmonės, nesekame jų automobilių, sraigtasparnių ar jachtų, nesiveržiame į namus ištirti, kokias meno ar vyno kolekcijas saugo. Neturime galimybių patikrinti ir jų investicijų užsienyje vertės. Įskaičiavus visus šiuos aspektus, N.Numavičiaus, kaip ir daugumos kitų šio sąrašo dalyvių, sukaupti turtai galėtų būti dar didesni, tačiau mes ir nepretenduojame tiksliai atspindėti kiekvieno lito. Mūsų tikslas – pateikti Lietuvos verslo pasaulio vaizdą, įvardyti tuos lietuvius, kurie dirbo sėkmingiausiai ir sukūrė didžiausią vertę.
Kiti pirmojo penketuko turtingiausi lietuviai – Airijoje gyvenantis ir naujus verslus plėtojantis antras pagal dydį „Vilniaus prekybos“ grupės akcininkas Žilvinas Marcinkevičius, „Senukų“ prekybos tinklo savininkas Augustinas Rakauskas su šeima, „Achemos“ grupės didžiausią akcijų paketą paveldėjusi Bronislovo Lubio našlė Lyda Lubienė ir „MG Baltic“ koncerno savininkas Darius Mockus. Dėl  gerėjančios situacijos rinkoje šių turtingiausių žmonių turtai didėjo, tuo tarpu L.Lubienės valdomų turtų vertė šiemet mažesnė dėl skaičiavimo metodologijos – pernai jos turtus vertinome kartu su nepilnametės dukros Viktorijos ir B.Lubio dukters iš pirmos santuokos Jūratės Žadeikienės, o šiemet jau atskyrėme L.Lubienės ir jos dukros.
Įdomu, kad nors visame sąraše pirmauja gamybininkai, pirmame dešimtuke daugiausiai matome verslininkų, kuriems turtus sukrovė prekybos verslas. Tai visai nestebina – turtingiausiųjų sąrašuose daug prekybininkų rasime ir kitose šalyse, nes nors vieno kliento parduotuvėje išleidžiamos sumos nėra didelės, prekyba kasdieninėmis prekėmis pasižymi didžiulėmis apyvartomis.  Investicinės bankininkystės įmonės „Prime Investment“ direktorius Darius Saikevičius priduria, kad turint mintyje Lietuvos ekonomikos struktūrą, logiška šiame sąraše matyti ir maisto pramonės atstovus – jie sudaro daugiau nei ketvirtį viso sąrašo.

 

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-31-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (8)

 1. Vilniaus brigados Vilniaus brigados rašo:

  persikvalifikavo į VP, LKP – į LSDP, menševikai – į TS, KGB – į VSD, ir t.t.
  O kur dar slaptosios sąskaitos Šveicarijos bankuose tų, kurie dalinasi milijardiniais “otkatais” su Briuselio riebiais katinais? Pavardžių net minėti nereikia, visi žinom kas pasišildė nagus…

 2. Žinom Žinom rašo:

  Galit nekabinti makaronų ant ausų ponai, visi matėm kokiais būdais tie “turtuoliai” praturtėjo, kaip jie nusisamdę treninguotus ambalus “prichvatizavo” visų žmonių turtą, nevengė ir žmogžudysčių!
  O dabar matote kokie mes “padorūs verslininkai”, ar ne? Linkime visiems nusisukti sprandus ir kuo greičiau bankrutuoti, šlykštūs veidmainiai!

 3. Arunas Arunas rašo:

  zinom puikiai kaip kriminalinis elementas exkalinys su ”mesijo”manija Rakauskas praturtejo,kokiose zonose sedejo ir uz kokius B.K. str…,su kokiomis nusikalstamo pasaulio strukturomis susijes,kur ir kaip ”praturtejo”…Matyt,vienintelis VEIDAS tik ir praskleides sio banditelio sirma parasydamas apie jo issilavinima.Paklauskite sio itartinos reputacijos veikejo ko jis taip bijo,kad niekur be sargybiniu nesirodo???o bijoti,matyt,yra pagrindo…

 4. turtu turtu rašo:

  savo triusu nesusikrove,jie atsirado panaudojus sau palankias lietuvos istatymu spragas.

 5. Irklas Irklas rašo:

  Vertinga informacija.Beje, kelius į pakilimą nutiesia konservai, bet tada socdemai pavaro atgal ir liekame uodegoje.

 6. teisingaiNauji teisingaiNauji rašo:

  Naujus isaugino debylius, net 272, prie debyliaus ir maximiniai tapo milijardieriais ir indulgencija, kad nebus persekiojami uz savo aferas slove tskp ir amzinajam vadui, slove jiems uz isvarytus is LT piliecius ir 30% ubagu!

 7. d d rašo:

  Lyda Lubienė aš labai gerbiu kad ji aukoja pinigus apdegusioms cerkvems atstatyti.Tai kilnus poelgis.O Numavičius turedamas tek MILIJARDU NESUGEBA MOKETI PARDAVEJOMS TIEK KAD JOS NEPRAŠITU KOMPENSACIJOS UŽ SILDIMA KOMPENSACIJOS UŽ DARŽELIUS.TAI MOKESČIU MOKETOJAI TURI MOKETI MAKSIMOS PARDAVEJOMS KOMPENSACIJAS UŽ ŠILDIMA .MAT PONAS NUMAVIČUS PINIGU NETURI MOKETI DIDESNIUS ATLIGINIUS.TAI PANAŠU I SOCIALINI PARATIZMA KAI UBAGAI TURI REMTI (TURTINGAUSIA LIETUVOS ŽMOGU)

 8. Raimis Raimis rašo:

  Naumavicius nori,kad ji palaidotu kaip Ramzi ar Tutanhamona


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...